Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 2015

Opublikowano: 10 listopada, 2015 o 6:40 pm   /   przez   /   komentarze (2)

Dzisiaj 10 listopada br. w Domu Pielgrzyma „Opoka” odbyła się uroczystość wręczenia „Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 28 par z miasta i gminy Stary Sącz świętuje w tym roku Złote i (jedna para) Diamentowe Gody. Na miłą i podniosłą ceremonię zaprosił burmistrz Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki,  przewodnicząca rady miasta Ewa Zielińska i kierowniczka starosądeckiego Urzędu Stanu Cywilnego Alfreda Wastag. Przybyło 15 par małżeńskich. 

Podniosła uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji jubilatów i ich rodzin, którą celebrował proboszcz parafii św. Elżbiety prałat Marek Tabor.

Drodzy Jubilaci, idziecie razem przez życie i pomimo wielu przeciwności losu wspierając się wzajemnie, zasłużyliście na uznaniemówiła kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu Alfreda Wastag -Doczekaliście tak wspaniałego jubileuszu jakim są Złote Gody. Ten jubileusz ma ogromne znaczenie nie tylko dla Waszych najbliższych, ale dla społeczeństwa w którym żyjecie. W dowód uznania burmistrz Starego Sącza wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie Wam odznaczenia państwowego „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, którym zostaniecie udekorowani.

 

Szanowni Jubilaci, jest mi niezmiernie miło, że mogę Państwa dzisiaj gościćmówił burmistrz Starego Sącza Jacek LelekMedale, które będę miał wielką przyjemność wręczyć to medale za szczególne osiągnięcie i pracę na najdłuższym dystansie. Poprzez wspólne przeżycie tych 50 lat małżeństwa – a rekordziści na tej sali mają 64 – to jest rzeczywiście niezwykły sukces, ale powód do wyrażenia Wam ogromnej wdzięczności. Rodzina, jest absolutnym fundamentem życia społecznego. Wiemy dokładnie jakiemu kryzysowi podlega dzisiejsza rodzina. I to nie jest kryzys na świecie, ale na naszym terenie, w naszym mieście, w naszej gminie. Wasz jubileusz jest dowodem na to, że można zawalczyć i wygrać. Że w tym świecie, który tak bardzo się zmienia są wartości bezcenne. 

 

Burmistrz podkreślił także włączenie tej uroczystości w Gminne Obchody Święta Niepodległości i mówił o znaczeniu trwałego związku małżeńskiego – rodziny dla przyszłości Ojczyzny.

Wszystkie złote pary udekorowane zostały medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Montaż słowno-muzyczny przygotował zespół muzyczny Pokolenie Jana Pawła II.

 

Następnie razem z przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Zielińską i wiceburmistrzem Kazimierzem Gizickim dekorowali jubilatów medalami, wręczali pamiątkowe legitymacje, dyplomy i kosze z upominkami.

Pary obchodzące jubileusz 50-lecie małżeństwa: Bednarski Józef i  Zofia, Biernat Stanisław i Maria, Dziedzina Zbigniew i Maria, Gołębiowski Władysław i Zofia, Januś Władysław i Teresa, Jop Stanisław i Maria, Kanik Henryk i Józefa, Klag Jan i Maria, Klimczak Andrzej i Genowefa, Korona Piotr i Józefa, Luberda Stanisław i Anna, Migacz Stanisław i Urszula, Mikulec Jan i Jadwiga, Molanda Józef i Maria, Mrozowski Bronisław i Józefa, Mrówka Stanisław i Katarzyna, Nowobilski Julian i Michalina, Ogorzały Antoni i Aniela, Ogórek Józef i Maria, Olechowski Andrzej i Olechowska -Soboń Józefa, Olszewski Jan i Michalina, Pasiut Zbigniew i Krystyna, Pietrzyk Zbigniew i Władysława, Potoczek Bronisław i Kazimiera, Smoleń Adam i Kinga, Tokarczyk Michał i Helena, Zieliński Wojciech i Zofia.

Para obchodząca Diamentowe Gody (64 lata Pożycia Małżeńskiego) : Janik Władysław i Teresa

 

Uroczystość zakończył obiad i poczęstunek dla jubilatów i ich gości oraz wspólny śpiew patriotycznych pieśni.

Komentarze

Komentarze (2)

  • 10 listopada, 2015 o 11:30 pm Anonim

    Dziękujemy!

  • 10 listopada, 2015 o 11:31 pm maria

    Przepiękna uroczystośc. Wspaniały wiek. Gratulacje dla Wszystkich par!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"