Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz na Światowym Forum Miejskim

Opublikowano: 30 czerwca, 2022 o 8:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki uczestniczą w 11. edycji Światowego Forum Miejskiego -World Urban Forum w Katowicach. Organizowane przez UN-HABITAT, jedną z agend ONZ to największe na świecie wydarzenie poświęcone m.in. perspektywom zrównoważonego rozwoju miast.

-To świetna okazja do wymiany poglądów, dyskusji o problemach z jakimi borykają się miasta duże i te całkiem małe, sposobność do podpatrzenia innowacji i podzielenia się swoimi pomysłamimówi burmistrz Jacek Lelek Forum po raz pierwszy odbywa się w Europie Środkowo-Wschodniej. Poprzednia edycja forum odbyła się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, kolejną zaplanowano w Egipcie.

W drugim dniu World Urban Forum burmistrzowie uczestniczyli w zgromadzeniu ogólnym Związku Miast Polskich i Radzie Unii Metropolii Polskich. Główne tematy to: planowanie przestrzenne, transport lokalny, środowisko i finansowanie rozwoju miast i samorządów w obliczu ubytku dochodów własnych i spadku nadwyżki operacyjnej. Był również czas na debatę o pomocy obywatelom Ukrainy.

Te cztery dni szczytu wypełnią liczne debaty, dyskusje, warsztaty, dialogi w formie okrągłych stołów i nieoficjalne rozmowy. Ich celem ma być wypracowanie rekomendacji i mobilizowanie miast do odważnych działań na rzecz zrównoważonej transformacji i wdrażania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ na poziomie lokalnym. Jednym z efektów Forum mają być deklarowane działania – dobrowolne zobowiązania podjęte przez jego uczestników.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a