Info z urzędu, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Nie odbierają śmieci od mieszkańców. Nie ma ich gdzie wywieźć

Opublikowano: Wrzesień 20, 2019 o 6:55 am   /   przez   /   komentarze (0)

Firma AVR dosłownie z dnia na dzień zaprzestała w mieście i gminie Stary Sącz odbioru odpadów zmieszanych. Kosze tkwią wystawione przed posesjami a mieszkańcy wypatrują śmieciarki. Jak informują nas władze miasta, przyczyną zaprzestania wywozu śmieci jest wypowiedzenie umowy z dotychczasową firmą Nova w Nowym Sączu, która przyjmowała od AVR odpady. Gmina szuka rozwiązania problemu. Zgodnie z umową musi je wywieść w ramach wykonania zastępczego. 

Jak się okazuje, firma AVR nie może już zebranych odpadów zmieszanych oddawać na składowisko należące do spółki NOVA w Nowym Sączu. Taką informację firma AVR otrzymała z dnia na dzień i od razu podjęła starania aby odpady zmieszane wywozić do innych regionalnych instalacji komunalnych. Niestety wszystkie składowiska odpadów w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, które posiadają instalacje do przetwarzania i sortowania odpadów, odmówiły firmie AVR przyjmowania od nich odpadów zmieszanych.

Czy Stary Sącz niczym włoski Neapol zostanie zasypany przez śmieci? Tak się może stać, chociaż w komunikacie Gmina uspokaja i informuje, że prowadzi czynności zamierzające do rozwiązania zaistniałego problemu. W jaki sposób? Gmina zdecydowała się podjąć kroki zmierzające do wykonania zastępczego odbioru odpadów zmieszanych poprzez inną firmę a kosztami obciążyć firmę AVR.  Tak jak wynika to z umowy. Problem dotyczy tylko śmieci zmieszanych. Śmieci segregowane zostaną wywiezione przez firmę AVR zgodnie z harmonogramem.

Taka sama sytuacja jest w gminie Chełmiec, gdzie firma AVR wywozi odpady.

O nowych terminach odbioru śmieci zmieszanych poinformujemy na naszej stronie. Czytajcie nas uważnie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a