Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Nie wszyscy chcą zostać w domu

Opublikowano: Marzec 15, 2020 o 5:36 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Zwykle, gdy jest ciepło i słonecznie to Stary Sącz jest pełen spacerowiczów. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem, ludzi jest zdecydowanie mniej niż zwykle, ale część mieszkańców wybrała się na przechadzkę, by się dotlenić. Dwa miejsca cieszą się nadal dużą popularnością. Mowa o Bobrowisku i Miejskiej Górze. Tam już robi się tłoczno. 

Nie wszyscy mieszkańcy wzięli sobie do serca zalecenia lekarzy i przesłanie płynące z zakrojonej na szeroką skalę akcji #zostańwdomu. Na starosądeckich Stawach można spotkać osoby w każdym wieku, zarówno nastolatkowie, rodzice z dziećmi, jak i osoby starsze.

– Uważam, że warto zachować środki ostrożności, ale nie panikuje – mówi pan Krzysztof, spotkany na spacerze.  Mimo pięknej pogody lekarze apelują o pozostawanie w domu, unikanie skupisk ludzi i stosowanie się do zaleceń rządowych.

Przez dwa tygodnie pozostańmy w domu i w najbliższym otoczeniu. Administracyjne dekrety, nakazy i zakazy nie powstrzymają epidemii, konieczna jest społeczna odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaapelował, by poważnie potraktować istniejące ryzyko.

 

 

fot. Czytelnik

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a