Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Rusza darmowa poczta obiadowa dla seniorów. Zgłoś się już dziś!

Opublikowano: 23 kwietnia, 2024 o 7:02 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Starym Sączu rusza BEZPŁATNA poczta obiadowa. Seniorzy z terenu miasta i gminy mogą się zgłaszać do programu Sursum Corda i Fundacji Biedronka, gdzie otrzymają ciepłe posiłki 3 razy w tygodniu pod drzwi swojego domu. Przez najbliższy rok będą je dowozić kurierzy. Posiłki będą pełnowartościowe i bezpłatne.

Pilotażowy program działał już w Nowym Sączu i sprawdził się doskonale. 31 seniorów, których codzienność upływa pod znakiem samotności i niedostatku zostało objętych wsparciem w formie bezpłatnych, ciepłych posiłków, dostarczanych pod wskazany adres. Dziś już wiadomo, że kolejna, tegoroczna edycja POCZTY OBIADOWEJ DLA SENIORÓW ucieszy jeszcze więcej ludzi: posiłki będą dostarczane częściej i skorzysta z nich aż 150 osób przez okrągły rok.

Każdy obiad składa się z dwóch dań (zupa oraz drugie danie) i jest przygotowany przez firmę cateringową, pod nadzorem dietetyka, odpowiednio dla seniorów, o łącznej wartości kalorycznej obiadu ok. 700 kcal. Obiady będą świeże i ciepłe, przygotowywane w dniu ich doręczania. Dostarczane będą w poniedziałki, środy i piątki, o względnie stałych godzinach.

Posiłki dostarczane będą przez kierowcę firmy cateringowej, bezpośrednio do mieszkania seniora. Dla potwierdzenia dostaw konieczne będzie umieszczenie naklejki z kodem QR (otrzymanym od Stowarzyszenia Sursum Corda) po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych, w miejscu zamieszkania. Senior zobowiązuje się do okazania tego kodu dostarczającemu posiłki kierowcy podczas każdej dostawy, celem jego zeskanowania.

Program Poczta Obiadowa to inicjatywa, organizowana i finansowana przez Fundację Biedronki, mającą na celu zapobieganie niedożywieniu osób starszych. Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje program na terenie Nowego Sącza, Starego Sącza, Chełmca, Grybowa oraz w promieniu kilku kilometrów od wymienionych miejscowości. Głównym celem programu jest dostarczanie 3 darmowych posiłków w tygodniu, przez okres 12 miesięcy. To realne wsparcie, które może objąć 150 seniorów w trudnej sytuacji życiowej, dostarczając do ich miejsc zamieszkania świeże obiady. Z programu mogą skorzystać osoby 60+, które ze względu na ograniczenia związane z wiekiem posiadają problem z samodzielnym przyrządzeniem wartościowego w składniki odżywcze posiłku, a także są osobami bez wsparcia rodziny i bliskich osób. Dochód seniora nie może przekraczać netto 2400 zł/os.

Pierwsze dostawy posiłków seniorzy otrzymają 3 czerwca. Rekrutacja do programu właśnie się zaczyna. Osoby zainteresowane udziałem w programie lub chcące zgłosić potrzebującego seniora, mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.sc.org.pl/pocztaobiadowa lub skontaktować się z biurem Stowarzyszenia Sursum Corda, pod numerem telefonu 18 44 11 994. Poszukiwani są też dodatkowi wolontariusze, którzy w wybranym przez siebie wymiarze czasowym pomogą przy organizacji akcji.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"