Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz: ruszyła budowa hali sportowej dla uczniów liceum

Opublikowano: 12 października, 2018 o 7:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

Ruszyła budowa hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu. Po jej zakończeniu znacznie poprawi się komfort uczniów podczas zajęć wychowania fizycznego. Na razie korzystają oni z małej sali sportowej lub boiska zewnętrznego. Nowa hala ma powstać w rok, a koszt całkowity tej inwestycji to ponad 5 milionów złotych.

Będzie to sala sportowa o wymiarach 36 x 26 metrów – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Nie zabraknie też trybun na ponad 140 miejsc i zaplecza sportowego. Budowa hali wpisuje się w działania tej Rady i tego Zarządu Powiatu. Sporo inwestujemy w rozwój edukacji i sportu w naszym regionie. Chcemy, aby uczniowie mieli komfortowe warunki do ćwiczeń i rozwijania swoich sportowych pasji.

Niedawno została oddana do użytku hala sportowa i nowy obiekt dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie i wymieniona nawierzchnia na boisku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

Budynek hali w Starym Sączu zostanie połączony z obiektem liceum tak, aby uczniowie i nauczyciele nie musieli wychodzić na zewnątrz, aby dostać się do hali – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – To ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Obecnie w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu uczy się 170 młodych ludzi. W przyszłym roku będą już mogli korzystać z nowej sali sportowej.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a