Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Ślubowanie nowych druhów. Za mundurem panny sznurem!

Opublikowano: 24 marca, 2018 o 10:45 am   /   przez   /   komentarze (3)

25 druhów wypowiedziało wczoraj (23.03.2018) w Starym Sączu słowa ślubowania i od tej chwili zostało włączonych w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych.Z tej okazji usłyszeli słowa gratulacji oraz życzenia owocnej pracy, która jest bardzo ważną i zaszczytną służbą.

W uroczystości wzięli udział: zastępca Komendanta PSP Nowy Sącz Paweł Motyka, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego bryg. mgr inż. Marian Marszałek, prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Starym Sączu Antoni Piętka, Paweł Banach komendant Gminny Związku OSP RP w Starym Sączu i komendanci jednostek OSP.

 

Wśród druhów nie zabrakło także płci pięknej. Powiedzenie „za mundurem panny sznurem” dawno już nabrało nowego znaczenia. Panie w różnego rodzaju służbach to już norma. Nawet w straży pożarnej.

To bardzo duże wyzwanie dla nas kobietmówi naszemu portalowi Małgorzata Wilusz-Kołdras, która wstąpiła w szeregi starosądeckiego OSP- Dzisiejszy kurs pokazał, że my kobiety bardzo dużo możemy, jeśli tylko chcemy. Czuję potrzebę, aby służyć ludziom, jak najlepiej. Chęć niesienia pomocy jest priorytetowa. Dodatkowo, zawsze podobały mi się mundury.

-Dla nas, jako Państwowej Straży Pożarnej, dzisiejsze wydarzenie jest niezwykle ważne. Ochotnicza Straż Pożarna to ogromne wsparcie. Są pierwsi przy zdarzeniach. Od ich początkowych działań zależy powodzenie akcji -mówi w rozmowie z naszym portalem Zastępca Komendanta PSP Nowy Sącz-Paweł MotykaSytuacja w OSP na przestrzeni lat zmieniała się diametralnie. Kiedyś było bardzo dużo druhów a nie było sprzętu. Teraz mamy sprzęt i druhów. Jest boom w jednostkach, zwłaszcza kobiet. Coraz częściej wyjeżdżają do akcji.  Z tego ogromnie się cieszymy, że jest równouprawnienie w tak ciężkiej służbie jak strażak. Kobiety sprawdzają się w tej roli doskonale. Myślę, że płeć piękna podczas akcji może naprawdę załagodzić wiele sytuacji. 

Egzamin i ślubowanie złożyli druhowie: 9 z Nawojowej, 3 z Biegonic, 2 z Gołkowic, 2 ze Starego Sącza, 1 z Długołęki Świerkli, 2 z Moszczenicy Wyżnej, 1 z Przysietnicy, 1 z Gostwicy , 2 z Naszacowic, 1 z Moszczenicy Niżej i 1 z Zabrzeży.

 

 

Komentarze

Komentarze (3)

  • 24 marca, 2018 o 10:58 am Kot

    Drogie Panie, wszystko fajnie, ale wypadałoby WŁOSY ZWIĄZAĆ do munduru….

  • 24 marca, 2018 o 5:18 pm Ewelina

    Nikt nas nie poinformował 😉

  • 24 marca, 2018 o 11:58 pm Ochotnik

    A Pani Małgorzata nie jest z osp Stary Sącz tylko Moszczenicy Niżnej mały błąd 😉 Pozdrawiam!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a