Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Szkoła Muzyczna zainicjowała obchody 100-lecia niepodległości

Opublikowano: Kwiecień 6, 2018 o 6:57 am   /   przez   /   komentarze (4)

Tegoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Stary Sącz, zainaugurowała Szkoła Muzyczna I Stopnia. Wczoraj (5 kwietnia) w Kinie Sokół odbył się wspaniały koncert. Na sali nie zabrakło burmistrza Jacka Lelka i zastępcy Kazimierza Gizickiego.

Zaplanowaliśmy w naszej szkole dwa koncerty z okazji 100-lecia odzyskania niepodległościmówi naszemu portalowi Dyrektor Szkoły Muzycznej, pani Joanna Ustarbowska -Dudka  –pierwszy z nich, to koncert instrumentalny. Usłyszymy muzykę Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego i Henryka Wieniawskiego. Drugi koncert planujemy w październiku. Będzie to koncert z udziałem chóru naszej szkoły. Wokalnie zaprezentuje się także pani Renata Jonakowska-Olchowska. Usłyszymy między innymi utwory Karłowicza i Moniuszki. Już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszam.

Na deskach Sokoła zaprezentowali się: Jakub Cieśla, Julian Stanny z klasy fortepianu Joanny Ustarbowskiej-Dudki, Michał Bajorek, Joachim Drab, Emilia Rucińska, Alicja Szewczyk, Magdalena Wilczyńska z klasy skrzypiec Krzysztofa Michalika, przy fortepianie Zbigniew Szewczyk; prowadzenie Olga Bolanowska.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Kwiecień 6, 2018 o 9:42 am Kaja

  Patrząc na obsadę koncertu, tytuł artykułu powinien brzmieć ” Uczniowie Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w koncercie na 100 lecie niepodległości, zorganizowanym przez szkołę muzyczną I stopnia w Starym Sączu.” Słuchając miejskiej orkiestry, czy też koncertów szkoły muzycznej, odnoszę nieodparte wrażenie, że Stary Sącz stał się poligonem doświadczalnym nowosądeckiej szkoły muzycznej. Czyżby starodądecka ziemia przestała rodzić talenty?

 • Kwiecień 6, 2018 o 10:45 am teseb

  Gdzie biedny BOB BUDOWNICZY będzie siedział jak zabraknie obecnych włodarzy ?? Jak to oczywiście przy następnych włodarzach …. jak mu pozwolą !

 • Kwiecień 6, 2018 o 11:02 am teresa

  Koncert jak zawsze pewnie był wspaniały. Tylko gdzie są mieszkańcy miasta Starego Sącza. Znikoma frekwencja i to jest społeczeństwo obywatelskie!!!

 • Kwiecień 6, 2018 o 1:49 pm qwer

  A Ty gdzie byłaś?

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a