Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Trwa dezynfekcja miasta i gminy

Opublikowano: Marzec 24, 2020 o 2:58 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Na terenie miasta i gminy Stary Sącz trwa dezynfekcja. Odkażane są głównie ławki i przystanki autobusowe oraz te miejsca, gdzie mimo wszystko przebywają ludzie. Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza zaznaczył, że dezynfekcja odbywa się codziennie. Regularnie myte są klamki i powierzchnie, z którą styczność mogą mieć mieszkańcy.

To dla wszystkich trudny czas, ale nie jest tajemnicą, że sukces w walce z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa zależy od nas wszystkich i naszych odpowiedzialnych zachowań – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. – Tak więc sprawy nie tylko urzędowe na ile to możliwe załatwiajmy przez internet lub telefon, mniej pilne odkładajmy, zostańmy w domu jeśli naprawdę nie musimy wychodzić, unikajmy spotkań w większym gronie, na spacer do lasu idźmy tylko z domownikami, a w pracy i domu stosujmy się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego.Jako samorząd robimy wszystko, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Profilaktyka jest najważniejsza. Musimy pilnować się także sami.

Przypomnijmy, że w Gminie Stary Sącz obowiązuje zakaz korzystania z boisk i placów zabaw, ograniczona jest działalność Urzędu Miejskiego,przystanki i ławki są dezynfekowane, od najbliższego piątku zakaz wstępu obejmie enklawę przyrodniczą  Bobrowisko ( czatownie plus kładka), Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ograniczyło kursy do odwołania zamknięty jest punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Piaski, zawieszone są zgodnie z zarządzeniem wojewody imprezy artystyczne i rozrywkowe. Dla osób starszych, samotnych, schorowanych, nie mogących liczyć na pomoc rodziny, czy sąsiadów Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił specjalny numer telefonu, pod którym można zgłosić potrzebę zrobienia niezbędnych zakupów. Pomoc jest oferowana mieszkańcom Gminy Stary Sącz.

NUMER POMOCOWY

699 671 551

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a