Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Uhonorowano mistrzów rzemiosła

Opublikowano: Sierpień 23, 2018 o 7:05 am   /   przez   /   komentarze (11)

Jubileuszowy 10. jarmark rzemiosła był okazją do uhonorowania mistrzów rzemiosła i osób, które rzemiosło wspierają.

Decyzją Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu Honorową Odznaką „Za zasługi w rzemiośle” wyróżnieni zostali: Katarzyna Rychlik z Pracowni Ceramiki Artystycznej Vector z Wadowic Maria Janiczak, Jan Kołacz ) Gospodarstwo Pasieczne Miś), Władysław Raczek, Lubomir Kopcak, Kazimierz Basta Mieczysław Tarnawa i Stanisław Zegartowski.

Decyzją Kapituły Odznaki Honorowej „Szabla Kilińskiego” Związku Rzemiosła Polskiego na wniosek Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu najwyższym wyróżnieniem w rzemiośle, czyli „Szablą Kilińskiego” zostali odznaczeni: Marian Cycoń ( były parlamentarzysta i burmistrz Starego Sącza, działacz samorządowy i społeczny, aktywnie wspierający rozwój rzemiosła zwłaszcza lokalnego i Zdzisław Duda rzemieślnik zrzeszony w Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu, aktywny działacz samorządu gospodarczego rzemiosła, właściciel firmy stolarskiej łączącej tradycje z nowoczesnością.

Prezydium Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego na wniosek Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu Platynowym Medalem im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego” wyróżniło Jacka Lelka Burmistrz Starego Sącza (za wspieranie i propagowanie firm rzemieślniczych będących siłą gospodarczą regionu sądeckiego, organizatora starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła, a Honorową Odznaką Rzemiosła „Rzemiosło – za zasługi” odebrał wiceburmistrz Kazimierz Gizicki za wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, w tym zrzeszonej w organizacjach samorządu gospodarczego rzemiosła, współtwórca Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła.

Uroczystego aktu dekoracji dokonali Jan First – Honorowy Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Tadeusz Szewczyk – Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego, Jan Malinowski – Zastępca Prezesa Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu i Paweł Cieślicki – Członek Zarządu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

Komentarze

Komentarze (11)

 • Sierpień 23, 2018 o 6:46 pm bronek z Obidzy Kozieński

  Paniska Burmistrzowie, Prezydenci, Wójtowie… miejcież w końcu odrobinę oleju w głowie jeśli brakuje Wam pokory i honoru i oddajcie te wyróżnienia tym, co robią to społecznie.
  Wspieracie artystów, bibliotekarzy, sportowców, pszczelarzy… na hodowcach koni huculskich kończąc i za wszystko odznaki, medale, a ja się pytam za co? Z czego?

 • Sierpień 23, 2018 o 8:33 pm Anonim

  Nie wiedziałem że Lelek i Gizicki TO MISTRZOWIE RZEMIOSŁA tylko jakiego ?????

 • Sierpień 24, 2018 o 5:47 am Barbara

  Ściemninia.

 • Sierpień 24, 2018 o 7:02 am Anonim

  Suweren przemowil. Nic nie rozumoe ale bredzi. To izba prznala a nie gmina. Miejze oleju w glowie .

 • Sierpień 24, 2018 o 8:03 am Bryjowiok

  Wystarczy, że pomagają wszystkim rzemieślnikom w swoje działalności poprzez właśnie organizowanie Jarmarków itp. Gratulacje panowie

 • Sierpień 24, 2018 o 9:11 am Anonim

  Napisz to poprawnie jak już chciałeś coś napisać ,anonimie Galu z Bryjowa

 • Sierpień 24, 2018 o 9:21 am tedi

  Oj bredzisz anonimie ,masz pustke w głowie ,a moze jakbyś pomyślała wcześniej zanim coś głupiego napiszesz to nie wyszedł bys na idiotę

 • Sierpień 24, 2018 o 1:05 pm za bronkiem

  Ciekawe kiedy odejdą z urzędów, opłacanych sowicie przez NAS czy dalej będą tak czynni, a póki co to jest ich psia powinność, może za przychodzenie do pracy tez należą im się medale, Ty dostajesz?

 • Sierpień 24, 2018 o 1:15 pm bronek....

  Odpowiem tylko tym, że kiedy władza opłacana sowicie wyciąga na dodatek rączki i przyjmuje dodatkowe gratyfikacje, za pracę, która jest tylko ich obowiązkiem, śmierdzi mi to a nie pachnie, czy Tobie, innym za samo przychodzenie do pracy należą się jakieś ordery? I nieważne kto przyznał, ważne kto wziął

 • Sierpień 24, 2018 o 1:18 pm bronek

  Nie pomyślałeś, że to Ich obowiązek? Mają nic nie robić tylko kapuchę przygarniać?

 • Sierpień 24, 2018 o 2:10 pm ameryka

  Co to ma do rzeczy kto przyznał, gdyby dostał ten co robi to nie dla kasy byłoby ok. a burmistrzowie? to tylko ich praca nic po za tym

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a