Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz w programie „Kotlina Sądecka w zdrowej atmosferze”

Opublikowano: 27 lutego, 2016 o 8:44 am   /   przez   /   komentarze (2)

W środę 2 marca, z inicjatywy Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, zostanie zawarte porozumienie pn. „Kotlina Sądecka w Zdrowej Atmosferze”. Wydarzenie odbędzie o godz. 11:00 w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza. Sygnatariuszami porozumienie będą: Prezydent Miasta Nowego Sącza, Burmistrz Starego Sącza, a także Wójtowie Gmin Chełmiec, Nawojowa, Podegrodzie, Kamionka Wielka i Korzenna.

Główny cel porozumienia, to wspólne działania miast i gmin Kotliny Sądeckiej na rzecz ograniczenia zanieczyszczenia powietrza m.in. poprzez inwentaryzację źródeł niskiej emisji i programy jej ograniczenia, wdrażanie planów gospodarki niskoemisyjnej, pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych w zakresie likwidacji niskiej emisji, popularyzacja odnawialnych źródeł energii czy działania edukacyjno-informacyjne.

Podpisanie porozumienia zostanie poprzedzone wykładem prof. Artura Badydy z Politechniki Warszawskiej na temat „Znaczenia problematyki jakości powietrza oraz sposobów przeciwdziałania zanieczyszczeniom”.

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

 

Komentarze

Komentarze (2)

  • 28 lutego, 2016 o 11:40 am eko

    Zdrowe powietrze jest na wagę złota dlatego nie może być mowy o produkcji np tworzyw sztucznych w naszym regionie, bo nikt nam nie zagwarantuje że z kominów będzie wydobywać się oczyszczony dym a do ścieków nie przestanie się chemiczna zupa

  • 29 lutego, 2016 o 8:08 pm Marcin

    Ogrzewanie gazem MUSI być tańsze niż ogrzewanie węglem. Tylko spełnienie tego warunku sprawi, że w miesiącach zimowych można będzie wyjść z dziećmi na spacer. W tej chwili przy bezwietrznej pogodzie lepiej zostać w domu z zamkniętymi oknami.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"