Bez komentarza, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. W strugach deszczu, ale solidarnie dla Jana Pawła II

Opublikowano: 3 kwietnia, 2023 o 6:41 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jan Paweł II zmarł 18 lat temu w wigilię niedzieli miłosierdzia Bożego 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w Watykanie. Miał 84 lata. W tym roku w rocznicę śmierci papieża ulicami wielu miast Polski przeszły marsze wdzięczności i solidarności. Podobnie było w Starym Sączu.

O godzinie 13:45 z Targowicy wyruszył marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Organizatorem była Banderia Konna ISKRA Doliny Dunajca oraz Lokalna Grupa Działania Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej.

Procesja wyruszyła w strugach deszczu przez starosądecki Rynek aż do Ołtarza Papieskiego, gdzie odbył się apel pamięci i modlitwa różańcowa, którą poprowadził ks Piotr Waśko.

– My tu, w Starym Sączu, które papież odwiedził w 1999 roku, autentycznie czcimy Jego pamięć- mówili uczestnicy marszu Dziś po raz drugi dokonuje się zamach na świętego, wielkiego Jana Pawła II, na jego dobre imię i świętość. Ten marsz jest wyrazem solidarności i dziękczynienia za pontyfikat Jana Pawła II.

Podczas ostatniej sesji radni Rady Miejskiej Starego Sącza jednogłośnie przyjęli apel w obronie papieża Jana Pawła II.

Jan Paweł II był i pozostaje dla nas niekwestionowanym autorytetem moralnym, przykładem żywej wiary, miłości, patriotyzmu (…) Dla nas, Radnych Starego Sącza, jest sprawą bezdyskusyjną, że to dzięki Janowi Pawłowi II, każdy z nas może dziś żyć w wolnej, demokratycznej Polsce. Dzięki jego nauczaniu wielu ludzi odzyskało sens życia, uczyło się wrażliwości, podążyło za swoimi ideałami. Czując się szczególnie zobowiązani do wielkiej wdzięczności za życie i dzieło św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Starego Sącza, apelujemy o zaprzestanie rozpowszechniania niesprawdzonych informacji i wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec działań godzących w dobre imię św. Jana Pawła II -czytamy w przyjętej uchwale.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"