Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Zapłonęło serce dla Jana Pawła II

Opublikowano: 2 kwietnia, 2016 o 11:22 pm   /   przez   /   komentarze (9)

2 kwietnia. Ołtarz Papieski w Starym Sączu. To dzisiaj, właśnie tu, bez specjalnych zaproszeń, ogłoszeń i afiszów zgromadzili się Starosądeczanie. Punktualnie o godzinie 21:37 zabrzmiała Barka. I chociaż słyszymy ją codziennie z wieży klasztornej to dzisiaj ma specjalny wydźwięk.

Przez cały dzień Ołtarz Papieski odwiedziły tłumy Sądeczan. Hołd papieżowi oddali także turyści. To miejsce szczególne. W godzinę śmierci papieża o 21.37, chór kościelny pod przewodnictwem Stanisława Dąbrowskiego odśpiewał Barkę, a ks Marcin Kokoszka odmówił modlitwę. Zapłonęło symboliczne serce dla Jana Pawła II.

Dzisiejsze spotkanie to nasza potrzeba serca – powiedział naszemu portalowi ks Marcin Kokoszka, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym SączuI chociaż cieszymy się, że Jan Paweł II jest już świętym to jednak wspominając ten dzień i jego odejście do domu Ojca, to tak jakbyśmy stracili kogoś bardzo bliskiego. To krótka, spontaniczna, ale jakże przejmująca uroczystość. Nie da się wymusić uczuć, nie da się wymusić miłości. A dzisiejsze spotkanie tylko pokazało, że ta miłość jest ciągle w naszym sercu.

-Osobiście jestem wdzięczny tym wszystkim, którzy pamiętają i którzy dzisiaj przychodzą -dodaje ks Marcin Kokoszka – To jest właśnie wyraz miłości, bo na spotkanie z kimś kogo się kocha i kto jest w moim sercu i pamięci, to zawsze znajdę czas. Dlatego ten dzień taki wyjątkowy. Życzę Wszystkim, aby Jan Paweł II prowadził nas do zgody, do pojednania, do życzliwości, do solidarności w przestrzeni naszego życia społecznego, rodzinnego i sąsiedzkiego. To wszystko musimy realizować codziennie, chociaż nie jest to łatwe. 

 

 

 

Komentarze

Komentarze (9)

 • 3 kwietnia, 2016 o 8:28 am wajrak 2

  No trzeba przyznać, że tłumów nie było. Przypadkowo przechodzący koło ołtarza chór i parenaście osób.

 • 3 kwietnia, 2016 o 8:45 am nowinek

  Czytaj ze zrozumieniem. W szkole nie nauczyli? „Przez cały dzień, Ołtarz Papieski odwiedziły tłumy”/ Ludzie Wy czytacie wybiórczo. To co chcecie usłyszec. A wieczór przyszedł ten kto miał taką potrzebe.

 • 3 kwietnia, 2016 o 10:15 am Anonim

  a co by mieli ludzie tam robić ?? chyba tylko kase nabijać opoce. Za jakiś czas nikt nie bedzie pamiętał o tym bo po prostu każdy jest tylko człowiekiem i umiera. A tu wielkie halo

 • 3 kwietnia, 2016 o 10:35 am Anonim

  Szkoda, że nie było tam przypadkowo innych, byłoby raźniej i bardziej uroczyście.

 • 3 kwietnia, 2016 o 10:36 am ss

  Wieczór przyszedł ten kto wiedział, niestety nigdzie nie było to ogłoszone…

 • 3 kwietnia, 2016 o 11:50 am mika

  Potrzebne Ci specjalne zaproszenie? współczuje. Ludzie którzy mają Jana Pawła II w sercu po prostu spontanicznie przychodzą Nie trzeba specjalnych zaproszeń, Spontan!

 • 3 kwietnia, 2016 o 9:01 pm mmmmmmmmm

  od kiedy przyjście na ołtarz jest nabijaniem kasy „opoce”. Puknij się człowieku w głowę. Od lat wiadomo, że ludzie ze Starego Sącz na Ołtarz nie przychodzą . A szkoda. Krytykę słychać tylko. A wczoraj wieczorem kto miał chciał to przyszedł z potrzeby serca.

 • 3 kwietnia, 2016 o 10:30 pm m165b

  Każdego roku własnie (przez ostatnie kilka lat) tak to wyglądało zbierali się ludzie (nie tłumy), na chwilę po to by wspólnie się pomodlić, więc bez jakiejś nowości! Nikt też o tym nie pisał bo była to zwykła potrzeba serca.

 • 4 kwietnia, 2016 o 6:31 am Anonim

  I to chyba jest sygnał dla dyr. Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania, że ludzie oczekują na takie zaproszenie, więc czemu ich nie zaprosić i nie uczcić wspólnie pamięć JPII. Do niedawna całe miasto tonęło w płonących lampkach, a dziś? Ot ludzka pamięć.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"