Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Zima zaskoczyła urzędników! Umowy na….biurku

Opublikowano: 27 listopada, 2023 o 11:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zima w natarciu. Czyżby zaskoczyła…..urzędników? Na to wygląda. Nie podpisano jeszcze wszystkich umów z wykonawcami odpowiedzialnymi za odśnieżanie dróg. Do naszej redakcji wpłynęło sporo maili i telefonów.

Cytujemy list naszego czytelnika w całości:

Gmina Stary Sącz rozpisała przetarg 9 października na odśnieżanie
dróg na terenie gminy lecz nie podpisała do tej pory umów z wykonawcami
. Drogi położone wyżej w okolicznych wsiach przysiółkach są nieprzejezdne. Strach pomyśleć jak miałyby dojechać do domów służby ratunkowe. Dziś rano na drodze w Popowicach i w Moszczenicy 3 auta stały w rowie. Po interwencji w urzędzie gminy pani urzędnik poinformowała nas, aby interweniować u wykonawcy. Wprowadziła nas w błąd, ponieważ dzwoniąc wcześniej do niego uzyskaliśmy  informację, że do dnia dzisiejszego nie ma podpisanej umowy i jest nawet problem z piaskiem i solą. Na pytanie jak to jest możliwe, że płyta rynku jest posypana a drogi wiejskiej nie, dostałam informację że miastem zajmuje się zakład komunalny w Starym Sączu. Jest to sytuacja nie do przyjęcia, ale najważniejsze, że odpowiedzialni za tą sytuację urzędnicy dotarli na czas do pracy. Czy gmina mieszkańców traktuje jednakowo czy na wsioków i miastowych ? Mamy koniec listopada i urzędnicy są zaskoczeni zimą i najważniejsze że kładka jest skończona łącząca Park & Ride„.

Zapytaliśmy u źródła.

Przetarg został rozstrzygnięty 31 październikakomentuje wiceburmistrz Kazimierz Gizickibył to przetarg unijny, więc procedury trwały dużo dłużej niż tradycyjnie. W piątek zostały podpisane już pierwsze umowy, a dzisiaj zostaną podpisane dwie ostatnie umowy z wykonawcami. Przetarg obejmuje 12 okręgów nie licząc miasta i opiewa na kwotę milion sto siedemdziesiąt trzy tysiące. Jest to o 20% drożej niż w roku ubiegłym. Nie wliczając w to odśnieżania centrum miasta i głównych ulic przez zakład MZGK.

W tym roku gmina zleciła odśnieżanie przysiółków 5 wykonawcom tj. blisko 70% całej infrastruktury drogowej w gminie. Pozostałe 30% w centrum miasta i główne ulice, np. Sobieskiego, Węgierską czy Piłsudskiego do ronda w Gołkowicach odśnieżać będzie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. Dzisiaj mają zostać podpisane ostanie umowy.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"