Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz złapał wiatr w żagle! Rekordowo dla WOŚP. Do puszek trafiło ponad….

Opublikowano: 12 stycznia, 2020 o 9:27 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Rekord pobity! W historii starosądeckiego grania takiej sumy jeszcze nigdy nie udało się uzbierać. 45 tysięcy 879 złotych i 110 euro. gr to kwota z puszek, licytacji i loterii. Mieszkańcy otworzyli serca i portfele. Kwota z pewnością ulegnie zmianie, bo sporo gadżetów trafiło na aukcje Allegro. Przez całą niedzielę – w myśl hasła „oj, się będzie działo” – czekało na mieszkańców morze atrakcji i orkiestrowych wydarzeń. 

W ubiegłym roku do puszek wpadło 28 355, 79 gr a więc ponad 17 tysięcy mniej. W tym roku, po raz pierwszy starosądeczanie mogli wylicytować unikatowe patery wyprodukowane przez Studio Lasera ze Starego Sącza z podpisami aktorki Agnieszki Dygant, aktorki Darii Widawskiej, reżysera Patricka Yoka i muzyka Filipa Lato. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pufy podarowane przez firmę Agnieszki Wójcik Pufy.pl,  a także jedyne w swoim rodzaju koszulki z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdjęcie Starego Sącza wykonane w 100-lecie odzyskania niepodległości przez fotografa Andrzeja Ramsa, fotografie na płótnie TOMIKAART czy tort od firmy Jeziorek.

Już po godzinie 6.00 na ulice miasta wyszli wolontariusze wyposażeni w identyfikatory. Co kilka godzin wracali z wypełnionymi puszkami do sztabu głównego WOŚP w Kinie Sokół. To tam o godzinie 16:00 rozpoczął się starosądecki finał. Na scenie wystąpił Teatrzyk Integracyjny działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo, młodzi artyści ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Starym Sączu a także taneczne zespoły z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. Na finał duet Angeli Gaber i Tomasza Dybały. Między występami trwały loterie fantowe i aukcje orkiestrowych gadżetów.

Zaangażowanie wolontariuszy i hojność mieszkańców wystarczyła, by padł rekord. 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. Pod hasłem  „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” w całej Polsce kwestowali wolontariusze. WOŚP to duże przedsięwzięcie. Rejestracja wolontariuszy, przydzielanie identyfikatorów, pozyskiwanie gadżetów na aukcje, zabezpieczanie puszek, liczenie datków. Na scenie gwiazdy, a do nieba leci światełko.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a