Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Starym Sączu zakwitły Pola Nadziei. Otworzyli serca i kieszenie dla Sądeckiego Hospicjum

Opublikowano: Kwiecień 30, 2017 o 11:45 pm   /   przez   /   komentarze (2)

5608,63 to kwota jaką udało się zebrać do puszek na rzecz sądeckiego hospicjum. Mieszkańcy Starego Sącza po raz kolejny udowodnili, że są hojni i mają wielkie serca. Akcja obyła się już po raz trzynasty. 

– Dobro, które ofiaruje się drugiemu wraca i ubogaca człowieka – mówi pani Maria, która włączyła się w akcję – Pomagam, bo nigdy nie wiadomo czy taki sam los nie spotka nas osobiście Każdy powinien pamiętać, że należy coś od siebie dać. 

Coroczna akcja ma celu pozyskiwanie  środków finansowych koniecznych do opieki nad chorymi w ostatnim okresie ich życia oraz  szerzenie idei hospicyjnej, a przede wszystkim uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby osób chorych. Taka opieka świadczona jest w hospicjum w Nowym Sączu. Co ważne: środki zebrane w tym roku przeznaczone zostaną również na funkcjonowanie nowootwartego oddziału dla osób przewlekle chorych, który nie posiada kontraktu z NFZ.

W ubiegłym roku do starosądeckich puszek zebrano 3125 zł. W tym roku o ponad 2 tysiące więcej.

W tegoroczną akcję zaangażowało się:  6 wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie pod opieką Teresy Szewczyk i Małgorzaty Jawor, 4 wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks prof Józefa Tischnera pod opieką Dominiki Olech i Justyny Sowińskiej, 8 wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum „Słowackiego” pod opieką Małgorzaty Koszyk i 4 harcerzy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks prof. Józefa Tischnera pod opieką Magdaleny Jodłowskiej.

Darczyńcy, którzy wrzucali datki do puszek otrzymywali żonkile które w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej, według „Słownika Symboli” W. Kopalińskiego, żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.

Pola Nadziei to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

Wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w akcję Pola Nadziei w Starym Sączu serdecznie dziękujemy!

Komentarze

Komentarze (2)

  • Maj 3, 2017 o 10:07 am Anonim

    To W kościele składki nie było mam nadzieję 🙂

  • Maj 5, 2017 o 3:08 pm oło

    tak trzymajcie dalej ładne i mądre dziewczyny ,bo to szczytny cel

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a