Ogłoszenia parafialne, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Święci nie przemijają. 25-lecie kanonizacji św. Kingi w Starym Sączu

Opublikowano: 16 czerwca, 2024 o 10:05 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Tysiące wiernych modliło się dziś przy starosądeckim Ołtarzu Papieskim świętując jednocześnie 25-lecie kanonizacji Błogosławionej Kingi dokonanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II 16 czerwca 1999 roku.

„Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – takie przesłanie skierował św. Jan Paweł II podczas kanonizacji św. Kingi. Z tej okazji na starosądeckich błoniach odbyły się uroczystości jubileuszowe połączone z Diecezjalnym Świętem Rodziny. Mszy św. przewodniczył Kardynał Stanisław Dziwisz.

Papież dzień wcześniej był poważnie chory. Również 16 czerwca rano miał dużą gorączkę, która stopniowo spadała. Przyjechaliśmy samochodem, bo z powodu mgły nie była możliwość podróży helikopterem. Po drodze zatrzymał się też w Limanowej u Matki Boskiej Bolesnej i przyjechał do Starego Sącza. Tłumy ludzi przyszły z parasolkami – tak jak my dzisiaj, ale stopniowo deszcz zanikł i uroczystości zakończyły się w pięknym słońcu. Jestem przekonany, że dzisiaj znów stanie się cud i wyjdzie słońce. – wspominał kardynał.

Posłuchaj Kardynała Stanisława Dziwisza

Uroczystości w Starym Sączu rozpoczęły się już w sobotę (15.06), gdzie pod Ołtarzem Papieskim można było wysłuchać oratorium ku czci św. Kingi. W niedzielę oprócz Mszy Świętej był też rodzinny piknik oraz koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"