Edukacja, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Święto Edukacji Narodowej w Starym Sączu. Były życzenia i nagrody Burmistrza

Opublikowano: 15 października, 2019 o 8:19 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej -popularnego „Dnia nauczyciela” -we wtorek 15 października br. w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste spotkanie burmistrza Jacka Lelka z nauczycielami gminnych placówek edukacyjnych.

Wszystkich zgromadzonych gości powitała Barbara Porębska, dyrektor ZOFAS w Starym Sączu. Na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu pod czujnym okiem dyrektor Joanny Ustarbowskiej-Dudki  i nauczycieli Magdaleny Makowskiej i Leszkiem Moryto.

Burmistrz Starego Sącza złożył pracownikom placówek edukacyjnych, dla których organem założycielskim i prowadzącym jest gmina podziękowania i gratulacje, a następnie wręczył nagrody wyróżniającym się pracownikom:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu (Pasoń Bogumiła, Janek Robert), Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu (Beata Damasiewcz, Ewa Sojka), Szkoła Podstawowa w Popowicach (Bochniarz Jadwiga), Szkoła Podstawowa w Skrudzinie (Beata Knaga-Obrzud), Szkoła Podstawowa w Gołkowicach (Garwol Małgorzata), Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu (Georg Weiss), Szkoła Podstawowa w Przysietnicy (Karolina Botwina), Szkoła Podstawowa w Barcicach (Tudaj Ewa, Szewczyk-Kiełbasa Jadwiga), Szkoła Podstawowa w Moszczenicy (Byrczak Maria), Gminne Przedszkole w Starym Sączu (Błaszczyk Magdalena) i Szkoła Podstawowa w Gaboniu (Florek Zofia). Nagrodzeni zostali także wszyscy dyrektorzy placówek.

Praca to niezwykła, nazywana powołaniem. I myślę, że jeżeli nie ma w tym zawodzie powołania to jest to niezwykła udrękamówił burmistrz Jacek Lelek –dzisiejsze nagrody burmistrza to wyraz wdzięczności za Wasze osiągnięcia i zasługi. Ktoś powiedział, że nauczyciel to zawód, który w szczególny sposób ociera się o wieczność. Nikt z Was nie jest wstanie ocenić jak daleko sięgają efekty Waszej pracy. Oglądanie tych efektów nie zawsze jest Wam dane. Życzę, żebyście cieszyli się szacunkiem nie tylko dzieci, ale i rodziców oraz społeczeństwa. Żeby Wasz zawód był na właściwym stopniu szacunku w całym społeczeństwie. Nie ukrywam, 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a