Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Święto rzemieślników

Opublikowano: 20 marca, 2018 o 7:38 am   /   przez   /   komentarze (1)

Sądeccy rzemieślnicy spotkali się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości na dorocznym święcie w dzień swojego patrona, św. Józefa. Spotkanie było okazją do życzeń, gratulacji i wyróżnień, ale przede wszystkim podkreślenia, że rzemiosło nie tylko w naszym regionie znaczy bardzo dużo. 

– Na co dzień, przez swoją pracę przyczyniacie się do rozwoju gospodarczego naszego regionu, tworząc nowe miejsca pracy i szkoląc młode pokolenia – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Z okazji święta, dziękuję Państwu za kultywowanie tradycji oraz przekazywanie wiedzy i wartości kolejnym pokoleniom. Zapewniam o moim wsparciu w podejmowanych przez Was działaniach mających na celu rozwój Ziemi Sądeckiej.

Obecnie sądecki Cech zrzesza niemal 400 rzemieślników.

– W naszych zakładach szkoli się blisko 800 uczniów, a w szeregach sądeckich rzemieślników jest siedmiu kawalerów najwyższego rzemieślniczego wyróżnienia – „Szabli Kilińskiego”. Według opinii prezesa ZRP Jerzego Bartnika, nowosądecki Cech należy do ścisłej czołówki najlepszych cechów w Polsce – mówił Jan First, prezes Zarządu Cechu.

Uchwałą Prezydium Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Srebrnym Medalem imienia Jana Kilińskiego – za zasługi dla rzemiosła polskiego – został wyróżniony Michał Obrzut.

Spotkanie było okazją do wyróżnienia rzemieślników. Honorową Odznaką Izby „Za zasługi w rzemiośle” zostali wyróżnieni: Helena Bożyk-Szulc (parasolnictwo Nowy Sącz), Beata Basiaga (fryzjerstwo Nowy Sącz), Elżbieta Bazielich (gastronomia Nowy Sącz), Jadwiga Różycka (fryzjerstwo Szczawnica), Małgorzata Strzelecka (fryzjerstwo Nowy Sącz), Mariusz Cempa (instalatorstwo sanitarne i gazowe Jamnica), Adam Gonciarz (wędliniarstwo Nowy Sącz).

Okolicznościowe dyplomy otrzymali: Marian Leszczyński (instalatorstwo elektryczne Nowy Sącz) w 40-lecie członkostwa w Cechu, Michał Pierzchała (stolarstwo Nowy Sącz) w 35-lecie członkostwa w Cechu, Józef Prusak (blacharstwo i lakiernictwo pojazdowe Nowy Sącz) w 35-lecie członkostwa w Cechu, Wiesław Cieślak (instalatorstwo elektryczne Nowy Sącz) w 25-lecie członkostwa w Cechu oraz Tomasza Homoncika (stolarstwo Stary Sącz) w 25-lecie członkostwa w Cechu.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, ks. dr Jerzy Jurkiewicz – prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu, kapelan rzemieślników ks. Andrzej Mulka, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, przedstawiciele urzędów pracy, szef sądeckiego ZUS Krzysztof Saczka i Komendant Miejski Policji mł. inspektor Jarosław Tokarczyk.


Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (1)

  • 21 marca, 2018 o 12:26 pm Kulson

    A czarny to też rzemieślnik

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a