Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Święto Wojska Polskiego. Patriotyczny Piknik w Miasteczku Galicyjskim

Opublikowano: Sierpień 15, 2018 o 3:35 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (15 sierpnia) od godziny 11 w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbywa się Patriotyczny Piknik Rodzinny. Jest to już 7 edycja pikniku, który się zawsze odbywa w ramach Święta Wojska Polskiego. Miasteczko Galicyjskie przy ulicy Lwowskiej zapełniło się wojskiem wszelakim. Odbywa się pokaz statyczny oraz prezentacja sprzętu wojskowego w wykonaniu żołnierzy 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. J. Kustronia z Rzeszowa.

Możecie zobaczyć polowy szpital wojskowy, lazaret wraz z wyposażeniem oraz okolicznościową wystawę militariów z tego okresu. Możecie także oddać salwy honorowe ku chwale ojczyzny z amunicji hukowej z oryginalnego karabinu Legionów Polskich typu Mannlicher wz. 1895 oraz oglądać jeżdżącą replikę polskiej tankietki TKS, której właścicielem jest Marek Janczak, wójt gminy Łabowa.

Ponadto można porównać umundurowanie, wyposażenie, uzbrojenie oraz sprzęt wojskowy ten z 1918 r. i 2018 r. jak na przestrzeni 100 lat zmieniło się rzemiosło sztuki wojennej. Podczas pikniku swoje stoisko militarne prezentuje również Związek Strzelecki „Strzelec” z Nowego Sącza, do którego należy duża część młodego pokolenia sądeczan, którzy poznają podstawy służby wojskowej.

Również podczas pikniku odbywają się zawody strażackie z nagrodami dla dzieci oraz prezentacja akcji ratunkowej w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza.

Oczywiście podczas całego pikniku można degustować wojskową grochówką oraz skosztować pieczonego prosiaka prosto z rusztu, a muzycznie piknik uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca Świniarsko. Liczne stoiska ze starociami i rękodziełem wzbogacą bardzo klimatyczne miejsce jakim jest Miasteczko Galicyjskie.

Piknik potrwa do godziny 18:00.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a