Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Świńska grypa w Sądeckim Szpitalu

Opublikowano: 17 lutego, 2016 o 7:00 pm   /   przez   /   komentarze (1)

W Szpitalu Specjalistycznym im J. Śniadeckiego w Nowym Sączu wstrzymano do odwołania odwiedziny na wszystkich oddziałach, w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę -mówi naszemu portalowi Agnieszka Zelek, rzecznik sądeckiego szpitala.

U trzech pacjentów, przebywających w sądeckim szpitalu zdiagnozowano obecność wirusa AH1 N1, czyli tzw „świńskiej” grypy. –Wstrzymano odwiedziny w całym szpitalu ale tylko ze względu na dużą liczbę zachorowań na grypę –kontynuuje Agnieszka Zelek – pacjentom, u których wykryto AH1 N1 nie zagraża niebezpieczeństwo i już jutro jeden z nich zostanie wypisany. Są to osoby dorosłe.

Szpital przyjmuje wszystkich pacjentów. Nie ma mowy o zamknięciu oddziałów. Działają wszystkie, także szpital ginekologiczny. Wstrzymane są tylko odwiedziny!

Od 1 stycznia 2016 roku w Polsce zostało zakażonym wirusem AH1N1 już 31 osób, w tym dwie osoby zmarły.

Temat zwiększonej ilości zachorowań powodowanych grypą oraz rotawirusami nie cichnie. Nadal docierają do nas głosy Czytelników zaniepokojonych dużą zachorowalnością, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Według danych posiadanych Stację Sanitarno – Epidemiologiczne , w całym kraju odnotowano wyraźny wzrost zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz na rotawirusy.

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 17 lutego, 2016 o 8:40 pm masakra

    masakra…..

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"