Bez komentarza, Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Szczęśliwego Starego Sącza! Noworoczny koncert za nami

Opublikowano: 6 stycznia, 2023 o 7:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Starym Sączu, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, odbył się tradycyjny Koncert Noworoczny na który zaprosił mieszkańców Burmistrz Jacek Lelek i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stawiarski. Tłumy zgromadziły się w gościnnej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera.

Wielka muzyczna gala z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej rozpoczęła się o godz. 18. Orkiestra pod dyrekcją ppłk SG mgr Leszka Mieczkowskiego przygotowała program, na który złożyło się 18 utworów, w tym arie operetkowe, standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej.  Orkiestrze towarzyszyli soliści: Natalia Rubiś- Krzeszowiak- sopran, Iwona Chruślicka – sopran, Natalia Zabrzeska-Borowiec – sopran i Krystian Krzeszowiak – tenor. Koncert poprowadziła Małgorzata Broda.

Publiczność nie zawiodła. Wszystkie krzesła ustawione przed sceną, ale także trybuny i balkon były wypełnione. Wśród gości nie zabrakło posła Jana Dudy, Stanisława Pasonia radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego, radnej Powiatu Nowosądeckiego Ewy Zielińskiej, radnych Rady Miejskiej Starego Sącza, komendanta Komisariatu Policji w Starym Sączu Arkadiusza Kroka i jego zastępcy Szczepana Janeckiego, Pawła Szczygła dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego Janusza Ryby i ks ekonoma diecezji tarnowskiej Marcina Kokoszki.

Było energetycznie, ale i momentami nostalgicznie. Koncert zakończyły bisy i owacje na stojąco.

Szczęśliwego Starego Sącza –życzył wszystkim mieszkańcom burmistrz Jacek LelekRok 2022 był wielkim sprawdzianem dla Polski i dla Starego Sącza. Jestem dumny z mieszkańców Starego Sącza za tę solidarność i wielkie serca. Ta otwartość z jaką zrealizowaliście pomoc dla naszych sąsiadów z Ukrainy budzi szacunek i podziw. Życzę aby ten rok był rokiem pokoju za wschodnią granicą, pokoju na świecie i pokoju w naszych sercach. Dla Ukrainy zwycięstwa, a na naszym lokalnym rynku….dużo zdrowia i życzliwości dla siebie nawzajem. Niech Święta Kinga nas wpiera.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"