Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Szkoła Muzyczna w sercu Starego Sącza!

Opublikowano: Październik 19, 2017 o 7:03 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu jest już gospodarzem 200-letniego budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Przekazanie budynku zbiegło się z okrągłym jubileuszem. Szkoła świętowała 10-lecie powstania. Jubileusz rozpoczął się Mszą św. w kościele św. Elżbiety w Starym Sączu. Uroczysta gala i finałowy koncert odbył się w starosądeckim Sokole. 

Budynek w której mieściła się filia Szkoły Podstawowej nr 1, od 1 września stał się siedzibą Szkoły Muzycznej I stopnia, która dotychczas zajmowała kilka sal starosądeckiego gimnazjum.  Niewątpliwie reforma edukacji przyspieszyła decyzję o przeprowadzce.

Poniekąd reforma przyspieszyła tę decyzję, aczkolwiek ówczesny burmistrz pan Cycoń i obecny burmistrz pan Lelek od początku chcieli umieścić szkołę muzyczną we własnym budynku. Taka była potrzeba  –mówi naszemu portalowi dyrektor placówki, Joanna Ustarbowska -Dudkaoczywiście czekaliśmy na dobrą okazję i taka okazja się nadarzyła. Na przestrzeni tych 10 lat do szkoły uczęszczało 180 uczniów . Obecnie uczy się 80 dzieci. Szkołę ukończyło 75 absolwentów. Szkoła muzyczna w Starym Sączu jest w tak doskonałym miejscu, że daje szansę na kształcenie dzieciom z różnych miejscowości. Jesteśmy w samym sercu Starego Sącza (…) Mamy naprawdę dość spore osiągnięcia. Nasi uczniowie zdobywają nagrody w konkursach regionalnych, ogólnopolskich a nawet międzynarodowych. To dla nas ogromny zaszczyt. (…) Dla nas bardzo istotne są sukcesy pedagogiczne oraz radość uczenia się. Pragniemy aby nasi uczniowie z ochotą i uśmiechem przychodzili na zajęcia, żeby rozwijali swoje pasje i cieszyli się z faktu obcowania z muzyką. Ta praca bardzo często wymaga bardzo wielu wyrzeczeń, dlatego chciałbym aby mieli z tego ogromną frajdę, radość i przyjemność. 

Uroczystego poświęcenia placówki dokonał ks proboszcz Marek Tabor.

Relacja z uroczystej gali z okazji jubileuszu szkoły, już wkrótce na naszym portalu.

 

 

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a