Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Szlachetna Paczka w Starym Sączu. Mamy bohaterów w swoim mieście!

Opublikowano: Grudzień 10, 2017 o 8:09 am   /   przez   /   komentarze (6)

To już druga edycja Szlachetnej Paczki w Starym Sączu. Starosądecka Młodzież wraz z księdzem Tomaszem Chrupkiem docierają do najbardziej potrzebujących rodzin. Szlachetna Paczka polega na pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. I właśnie wolontariusze Paczki, tzw. SuperW, są pośrednikami pomiędzy fundacją, a potrzebującymi. I takich bohaterów mamy także w Starym Sączu.

 

Szlachetną Paczkę tworzą wolontariusze z różnych szkół chociaż dominuje młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączumówi ks. Tomasz Chrupekw ubiegłym roku właśnie młodzież z Gimnazjum Słowackiego zainicjowała po raz pierwszy Szlachetną Paczkę. Teraz kontynuujemy dzieło wraz z młodzieżą ponadgimnazjalną czy Prywatnego Gimnazjum (…) W tym roku pomagamy 2 rodzinom w ramach Szlachetnej Paczki i 2 rodzinom ze Starego Sącza, którzy takiej pomocy potrzebują. Mamy 40 paczek.

Posłuchaj ks. Tomasza Chrupka

 

SZLACHETNA PACZKA to najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

 -Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Naszym ideałem jest dotarcie do rodziny w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie biedamówi pomysłodawca Szlachetnej Paczki ks. Jacek WIOSNA StryczekSzlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny trzeba podjąć dość duży wysiłek. Ale tylko to, co jest prawdziwe daje nam satysfakcję. My staramy się, aby w darczyńcach była jak największa radość pomagania. Szukamy dobrych praktyk i je popularyzujemy. Dlatego wciąż rozwija się metodyka pracy nad „paczką”. I coraz więcej osób chce i lubi pomagać.

Komentarze

Komentarze (6)

 • Grudzień 10, 2017 o 1:28 pm Anonim

  Wspaniała akcja , wspaniali młodzi ludzie , nie zapominajcie o ludziach starszych ,samotnych o których nikt się nie upomni , tych co zostali gdzieś daleko na wschodzie pozdrawiam i też włączyłam się w akcje

 • Grudzień 10, 2017 o 3:28 pm Anonim

  ” Bo ludzi dobrej woli jest więcej „

 • Grudzień 10, 2017 o 7:24 pm Abc

  Brawo

 • Grudzień 10, 2017 o 8:55 pm miki

  Mam nadzieję że z takim samym zapałem wesprzemy w Styczniu WOŚP.

 • Grudzień 11, 2017 o 1:51 pm Anonim

  Na pewno wesprzemy WOSP z jeszcze większym zapałem bo warto pomagać a na młodych zawsze można liczyc

 • Grudzień 11, 2017 o 9:13 pm jj

  Młodzi ludzie, nasza kochana młodzież ,na nich zawsze można liczyć to nasza przyszłość ambitni ,wspaniali i przede wszystkim o dobrych sercach ,tak dalej.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a