Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Sztab kryzysowy w Gminie Stary Sącz. Przysietnica, Skrudzina i Moszczenica walczą z wodą!

Opublikowano: Lipiec 3, 2020 o 2:25 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W Moszczenicy, Przysietnicy, Skrudzinie i Gaboniu zalane są drogi i posesje, kilka domów zostało odciętych od świata. Uszkodzone drogi i przepusty, zalane piwnice. Podobnie jest w niektórych miejscach w Starym Sączu. Uruchomiony został sztab kryzysowy. Pracownicy MZGK oraz specjalne firmy zostały wynajęte do prac i oczyszczania terenu. To pokłosie burz, które nawiedzają Sądecczyznę. 

 

-Straty sięgają kilkudziesięciu milionów złotych. Najgorzej jest w Skrudzinie, Przysietnicy i Moszczenicyrelacjonuje wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, który przebywa w Skrudzinie –Mamy dwa potężne osuwiska. Jeden w Przysietnicy na skręcie na Moszczenicę. Jest duże zagrożenie uszkodzenia drogi powiatowej. Teraz najgorsza sytuacja jest w Skrudzinie. Asfalt został uszkodzony na długości około 200 metrów. Zalane jest ponad 15 domów. Trwają prace porządkowe. Od rana kilka firm a także pracownicy komunalki zabezpieczają metrowe dziury. Niestety w wielu miejscach asfalt został podmyty. W Przysietnicy cała podbudowa drogowa została zniesiona. Nie ma dostępu do 2 budynków mieszkalnych. Jest poważna sytuacja. W Gaboniu została uszkodzona droga na Przychód. W Barcicach uszkodzone zostały trzy drzewa przy kościele. Prace porządkowe potrwają do poniedziałku-wtorku. 

Niestety prognozy nie są optymistyczne. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 11:00 do 22:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a