Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Szyld szyldowi nierówny. A miało być klimatycznie w Starym Sączu

Opublikowano: Listopad 27, 2015 o 1:18 pm   /   przez   /   komentarze (51)

Stylowe szyldy w centrum Starego Sącza zachwycały. Przynajmniej w 2010 roku kiedy powstały. Zaprojektował je sądecki artysta Ryszard Miłek, a wykonał Michał Batkiewicz z podkrakowskich Szczyglic. Jak jest teraz? Niestety, mamy wrażenie, że „samowolka” wkradła się do tego klimatycznego miasteczka, które za takie się uważa.

Artystyczne szyldy to jeden z efektów programu „Stary Sącz i Lewocza- karpackie miasteczka z klimatem”, na który Fundacja Rozwoju Ziem Górskich z ówczesnym burmistrzem Marianem Cyconiem zdobyła dotację 460 tysięcy euro. Właściciele sklepów i lokali zlokalizowanych w centrum Rynku nie zapłacili za nie ani złotówki.

Może to nie żadne fajerwerki, ale dzięki takim detalom mamy szansę pokazać, jak ładnie może wyglądać reklama – mówił w 2010 roku , Jacek Lelek, wtedy prezes Fundacji Rozwoju Ziem Górskich.

Dzisiaj przechadzając się po starosądeckim Rynku, gołym okiem widać, BA! nawet nie trzeba się specjalnie przyglądać, że kilka z nich „bije” po oczach. Zgłaszacie nam, że szyld szyldowi nie równy. Kto ma nad tym wszystkim kontrolę?

Jak udało nam się dowiedzieć w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu to własnie Gmina sprawuje pieczę na „efektem wizualnym” miasteczka. I szyldy które teraz tak „biją po oczach” zostaną usunięte.

Właściciele tych lokali, których szyldy „nie pasują” do ogólnej koncepcji wyglądu miasteczka, dostaną nakaz zdjęcia szyldu– mówi wiceburmistrz Kazimierz Gizicki.

Rozprawienie się reklamowym chaosem powinno być łatwe. Obowiązująca od 11 września tego roku ustawa krajobrazowa ma pomóc samorządom w uporządkowaniu m.in. obecności reklam w przestrzeni publicznej oraz pozwolić zadbać o ład przestrzenny i ochronę krajobrazu. Czy Gmina z tego skorzysta? Zobaczymy!

 

(JB)

fot. AM

 

Komentarze

Komentarze (51)

 • Listopad 27, 2015 o 2:15 pm Bryjowiak

  Wy to już nie macie czym się zajmować? Nie? To wsiąść jest sie najlepiej do roboty a nie zajmować się pierdułami! Albo zająć się tablicami ogłoszeń wybory za nami a tam pisiory nadal wiszą !!!

 • Listopad 27, 2015 o 2:18 pm junior

  I bardzo dobrze. Niech się rozprawią z tymi szyldami co wręcz włażą na ludzi. Masakra. Jak widać są równi i równiejsi..jak wszędzie.

 • Listopad 27, 2015 o 2:19 pm Anonim

  albo wszystkim dechy z drewna albo z plastiku. koniec kropka. Jedni mogą inni nie?

 • Listopad 27, 2015 o 2:36 pm Anonim

  zamknijcie w końcu ten rynek i będziecie mieć spokój

 • Listopad 27, 2015 o 2:37 pm Anonim

  dawno ten rynek nie był tak brzydki i zaniedbany

 • Listopad 27, 2015 o 2:55 pm M.A

  Stary Sącz to nie tylko RYNEK zajmijmy się szyldami w całym mieście

 • Listopad 27, 2015 o 2:55 pm Luki

  Dobrze ze wiekszosc budynkow wokół rynku nie należy do miasta. Właściciele nie muszą godzić się na coś co ktoś narzuca im odgórnie. Bardzo dobrze ze prawo własności jest święte w tym świętym mieście. Nie dajcie się przedsiębiorcy, bo wam to zawsze kłody pod nogi władza rzuca. A kto daje prace? Panu Gizyckiemu to najłatwiej pilnować, dawać dobre rady, krzyczeć na kogoś, na cos, ogolnie udawać ważnego wiceburmistrza. A kreatywności brak, jak zwykle klasycznym karierowiczom.

 • Listopad 27, 2015 o 2:59 pm Anonim

  co Ty za bzdury gadasz. Gmina nie musi byc wlascicielem tych budynków. To jest scisle centrum i trzeba się tym zając a nie jakas samowolka! bogatszemu mozna? I temu co znajomosci wszedzie ma. Panie burmistrzowie. ustalcie jeden spójny plan i tego sie trzymajmy a nie wiśta wio…

 • Listopad 27, 2015 o 3:17 pm bryjowiok

  to są z góry zaplanowane działania -parking pod ogrodami,nękanie kierowców przez policję .Szyld delikatesy wisi chyba ze dwadzieścia lat i był spokój.Dawniej gdy była policja w rynku stawało się przed lewiatanem jak się chciało odkąd jest MILA tępią każdego kto tam stanie .A DWA WIELKIE SKLEPY BĘDĄ WYBUDOWANE POD MIASTEM stąd te wysiłki.

 • Listopad 27, 2015 o 3:20 pm mieszkaniec

  ….jakby Lelek mieszkal w rynku to ogarnąłby jak wegierska :]

 • Listopad 27, 2015 o 3:23 pm As

  zależy po której stronie ulicy

 • Listopad 27, 2015 o 3:32 pm mieszkaniec

  wjazd do zabytkowego miasteczka Perła Beskidu Sądeckiego – a tu biedronka i to w takiej kolorystyce i to jest normalne…

 • Listopad 27, 2015 o 4:26 pm Anonim

  A gdzie jest radny tego Osiedla, bo jak mniemam to Rynek pod Śródmieście podlega. Tak tak. Teraz cicho sza. tak samo jak zdewastowane jest źródłełko św Kingi. A na sesji nadal cicho sza. Głos ludu wybrał/. Głosu ludu niech teraz się zastanowi.

 • Listopad 27, 2015 o 4:28 pm Anonim

  Zgadzam się. Ludzie zastanówcie się po stokroc kogo wy wybieracie? Ludzi którzy cos robia czy ludzi którzy „przytakują” na sesji i nawet sie nie odezwą. Śledząc info to ciągle głos – z sensem -zabiera 2, 3 radnych, oczywiście z opozycji. Reszta milczy jak zaklęta i rękę na TAK podnosi. Zero własnego zdania. Brak mi słów, brak.

 • Listopad 27, 2015 o 4:38 pm artss

  To spoko niech dadzą dla wszystkich nowe szyldy i będzie super:) rynek po przebudowie wygląda ochydnie i tyle w temacie a kostka jest do remontu.

 • Listopad 27, 2015 o 4:40 pm Reks

  A może starosadeckie info to portal tylko tych trzech radnych i Pani Am ich lansuje daje to do myślenia

 • Listopad 27, 2015 o 4:43 pm Anonim

  Nie dość że ten śmieszny rynek jest płatny po przebudowie wygląda paskudnie Nie ma zadaszonych przystanków to teraz elemelek i ten jego zastępca czepia się szyldów jak handel jest już tak ciężki. Brawo

 • Listopad 27, 2015 o 4:45 pm kuruś

  O zgrozo. Uderz w stół a nozyce się otworza. Odezwał się zapewne urażony radny o którym zapewne żadna prasa nie pisze i nikt nie mówi bo nic nie robi. To Trza cos robic a nie kasiurkę do kieszeni pchac. lepiej sie lansowac na tydzien przed wyborami haha, żenada

 • Listopad 27, 2015 o 4:49 pm Red

  Śledząc portal czytam że wszyscy radni podnoszą rękę na Tak. Aha ciekawy jestem czy podniosą rękę za budżetem na rok 2016

 • Listopad 27, 2015 o 4:50 pm bryjow żal

  zgadzam się. Lansowac to oni się potrafią ale na plakatach tydzien przed wyborami. Nachodzą domy niczym księża po kolędzie-. To jest dopiero szczyt arogancji. a Sesje jak wyglądają? żal patrzec nawet. A tu lampka się zepsuła, a tu konary wiszą, a tu jeszcze jakies inne pierdułki. Ludzie do czego zostaliscie wybrani? Takimi pierdułkami to co najwyzej przewodniczący poszczegolnych osiedli moga sie zajmowac. Gdzie konkretne pytania? Gdzie pomysly jak ratowac handel na rynku? gdzie pomysly na prace dla młodych? ale po co sie wychylac. lepiej tiu tiu..pare godzin przeleci na sesji i kasa do kieszeni.

 • Listopad 27, 2015 o 4:56 pm Ref

  Bo pozostali mają numer do Burmistrza i na bieżąco się z nim kontaktując w razie ważnych spraw dla mieszkańców. Nie muszą czekać na sesję

 • Listopad 27, 2015 o 5:02 pm Vox

  Jak masz problem to skontaktuj się ze swoim przewodniczący lub radnym i przedstaw mu swoje sprawy a nie pisz na portalu nie ma się co wstydzić

 • Listopad 27, 2015 o 5:07 pm Anonim

  hha, prywatny nr. Bezcenne

 • Listopad 27, 2015 o 5:09 pm Anonim

  na portlu przynajmniej wiecej osób się dowie !

 • Listopad 27, 2015 o 5:10 pm józiu

  oj oj wyłamie się kilku a jakie to ma znaczenie dla ogółu? żadne. i tak wszyscy gpw

 • Listopad 27, 2015 o 5:13 pm Vox

  Żenada

 • Listopad 27, 2015 o 5:15 pm Remik

  Nie ma bo nikt się nie zgłosił do przetargu poczytaj a później pisz

 • Listopad 27, 2015 o 6:23 pm Starosadeczanka

  Radnym z GPW ciągle coś się zgłasza ale oni nie podejmują rozmów bo dyktatura nadal trwa.wystarczy że radnemu z Gołkowice idą na rękę i może robić co chce /nic pewnie za darmo/ Ludzie z Gołkowice czy Wy tego nie widzicie?

 • Listopad 27, 2015 o 7:38 pm b.b

  hańba-prywatna wojna za nasze pieniądze 7 aptek to dużo więc zaczęła się wojna

 • Listopad 27, 2015 o 9:28 pm Anonim

  wszystkie szyldy na ul K.Wielkiego są z plastiku więc o co w końcu tu chodzi

 • Listopad 27, 2015 o 10:59 pm Anonim

  A może ta nasza władza wreszcie zainteresowała się tym co robi i jak… bo to całe wyniesienie na Sobieskiego jest tragiczne, i nie dość że nie wygląda rewelacyjnie to wszystkich denerwuje!! Po za tym gdzie są znaki ostrzegające o tym tworze?? CO?? Próg jest, znaków brak… i tak 2 miesiące.. Wy wiecie w ogóle że jak się coś robi to od początku do końca?? aa zapomniałem, Wam wolno robić byle jak byle by było i robić cały czas pod górkę mieszkańcom.. no tak od tego jesteście… GRATULUJĘ!

 • Listopad 28, 2015 o 9:07 am mmm

  Np ulica daszyńskiego lub 11 listopada wygląda super te klasyczne skrzynie w elewacji domów od prądu. Sobieskiego to coś na drodze?

 • Listopad 28, 2015 o 9:09 am Anonim

  Chyba mamy dość powoli obecnej władzy która nic nie robi dla mieszkańców tylko ciągle czepia się a handel w centrum upada bo pewnie jest w tym interes:)

 • Listopad 28, 2015 o 9:13 am artur

  Dla czego nie można zlikwidować na rynku tych słupków zrobić parking jak dawniej też stały autokary i było dobrze. Zostawić miejsce na ogródek piwny i będzie super. Normalnie jak dawniej zresztą są zdjęcia.

 • Listopad 28, 2015 o 9:42 am Anonim

  Gdzie jest jarmark na rynku? Parking na rynku dla autobusów dla wycieczek? Gdzie imprezy na rynku jak dawniej? Jak ludzie mają działać jak promuje się dom pielgrzyma na dole i bokiem do klasztoru a centrum macie głeboko w d. A wy czepiacie się o jakieś szyldy? Masa kasy poszła a jest gorzej niż dawniej.

 • Listopad 28, 2015 o 9:48 am Anonim

  Że info daje się wciągać w prywatne problemy Pani R.to się dziwię .Ktoś powinien wyciągnąć konsekwencje.

 • Listopad 28, 2015 o 9:58 am ktoś

  JUNIOR gdzie ci te szyldy niby „włażą na ludzi” o co ci chodzi? widzę że nie jesteś w temacie, bronisz tych skurw****** i przeciwstawiasz się handlowi co z ciebie za człowiek?

 • Listopad 28, 2015 o 10:04 am kartonik

  Wy naprawdę upadliście na głowę.. to jest chore co wy wyprawiacie z tym rynkiem! On upada a wy przejmujecie się głupimi szyldami? Serio? Zamiast skupić się na tym żeby go ratować, pobudzić handel to wy stawiacie przeszkody dla przedsiębiorców. Co wy z tego macie? Co wam ktoś obiecał za zrujnowanie rynku? To NIE jest skansen tylko jak wiecie (chyba) z historii Stary Sącz stanowił szlak handlowy. Jak widać obecna władza o tym zapomniała i dąży do wyniszczenia tego miasta..

 • Listopad 28, 2015 o 10:06 am śmiech

  jesteście do niczego.. bawicie się w przepychanki z handlarzami.. żal..

 • Listopad 28, 2015 o 10:43 am anonim

  Osoba ktora pisala o reklamach bijacych po oczach chyba naprawde takich reklam nie widziala. Reklamy nie wplywaja na klimat miasta w ktorym i tak nic nie dzieje sie. Lepiej zajmijcie sie promocja miasta oraz organizowaniem zajec dla ludzi w tym miescie. Niektore reklamy musza wisiec poniewaz sa dopasowane do standardow danej firmy o czym widac w urzedzie nie zdaja sobie sprawy.

 • Listopad 28, 2015 o 10:47 am AA

  Masakra to śmiech i tyle szyldy już przeszkadzają i co może gmina ma już kogoś kto chce zarobić na tych szyldach ponieważ wiadomo że o to chodzi o kase i tyle…….

 • Listopad 28, 2015 o 5:38 pm Anonim

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 • Listopad 28, 2015 o 5:57 pm Vox

  Tylko przez kogo

 • Listopad 28, 2015 o 9:04 pm Anonim

  byłam w rynku zwróciłam specjalnie uwagę na te szyldy żadna tragedia , zdjęci zrobione dziwnie wybiórczo chyba przez złośliwość albo zazdrość.Niema jak nasze Las Vegas-swojska nazwa i klimat nawet władza się tam doże bawi.

 • Listopad 29, 2015 o 1:18 am Pis

  Gdzie wiaty przystankowe?

 • Listopad 29, 2015 o 11:10 am Anonim

  co zrobiliście dla nas czy ktoś liczy się z naszymi potrzebami,władza popiera tylko swoich

 • Listopad 29, 2015 o 1:29 pm obserwator

  Pan wice niech się zajmie Przysietnica bo tam jego miejsce a nie panoszyć się w Starym Saczu tam niech sobie sciaga reklamy

 • Listopad 29, 2015 o 2:28 pm miejscowy

  rzeczywiście dziwny gust -miasto wręcz oszalowane tymi deskami-szyldami jak stara stodoła

 • Listopad 29, 2015 o 4:09 pm waldus

  Zatem trzeba się zapytać ówczesnego prezesa a obecnego Burmistrza Pana Lelka które to szyldy zostały za prawie dwa miliony wykonane,i na jakich budynkach zamontowane oraz czy ta kwota rzeczywiście została na to zadanie wydana bo to jest bardzo wątpliwe,a Z-ca może sobie nakazać jak zapłaci za szyld.Pan Burmistrz powinien sobie odpowiedzieć w jaki sposób rozliczył tą dotację.

 • Listopad 29, 2015 o 4:35 pm magda

  może kolega który robił szyldy jest bezrobotny ,dyrygenta zwolnili by zatrudnić znajomego

 • Listopad 30, 2015 o 10:11 am ALA

  DLACZEGO NIE UMIESZCZONO MEGO KOMENTARZU

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a