Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Szymon Hołownia w starosądeckiej bibliotece

Opublikowano: 9 maja, 2019 o 7:02 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza. W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który nagrodził wyróżniających się pracowników bibliotek. Zaproszeni goście mogli też wysłuchać wykładu Szymona Hołowni.

Nagrodę starosty otrzymały: Agnieszka Rodak – GBP w Grybowie z/s/ w Stróżach; Elżbieta Góra – MCKCiE Biblioteka w Grybowie; Grażyna Warzecha – PiMGBP w Starym Sączu i Justyna Ziębiec – GBP w Kamionce Wielkiej.

Dziękuję za waszą pracę – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Propagujecie czytelnictwo w czasach, kiedy dzieci, zanim nauczą się czytać, potrafią posługiwać się już smartfonem, kiedy multimedia często zastępują papierową książkę. Macie do spełniania bardzo ważną rolę – przekonanie młodego człowieka do czytania książek, do pokochania ich i czerpania z tego źródła wiedzy.

Bibliotekarkom, na czele z dyrektorem PiMGBP w Starym Sączu Marią Sosin, dziękował również burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, a krótką prelekcje na temat czytelnictwa wygłosiła zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Anna Wiśniewska.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a