Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Szymon Śmierciak ze Starego Sącza w Parlamencie Młodych RP

Opublikowano: 25 listopada, 2021 o 7:12 am   /   przez   /   komentarze (0)

21 Listopada 2021 odbyło się 2 posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej IV Kadencji- tematem obrad było działalność i rola  samorządów. Obrady odbyły się na sali posiedzeń Senatu RP. Wziął w nich udział Szymon Śmierciak ze Starego Sącza.

Parlament Młodych Rzeczypospolitej Polskiej – oddolna, apolityczna  inicjatywa mająca na celu kontynuować tradycję Sejmu Dzieci i Młodzieży, realizuje działania na rzecz młodzieży zgodnie ze swoim głównym hasłem: „Młode Pokolenie musi mieć swój Parlament”.

Zebraliśmy się na sali Senackiej, by jako młode pokolenie wyrazić naszą aprobatę dla idei decentralizacji władzy oraz zainicjować jej pogłębienie, walczyć o izbę samorządową, młodzieżowy budżet obywatelski czy wolne i zielone samorządy.” -mówi Szymon Śmierciak oraz dodaje „Samorządy to podstawowa jednostka Polskiej Państwowości, tak samo jak młodzież, samorządy potrzebują swojego przedstawicielstwa w Legislatywie centralnej(…) jestem dumny ze wszystkich parlamentarzystów bo pokazaliśmy jakość której brakuje w dorosłej polityce.”

Ugrupowaniu naszego młodzieżowego posła udało się uchwalić cztery uchwały ich autorstwa: O Izbie Samorządowej, Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim, O Reformie Samorządu i Kulturze Bezpieczeństwa w Samorządach.

Szymon od kilku lat działa w młodzieżowej Polityce. Jest prezesem struktur „Młodych dla Wolności” w Nowym Sączu, Radnym i Wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Sącza, pracował jako redaktor w młodzieżowym serwisie politycznym myPolitcs a na co dzień uczy się nowosądeckim 1 Liceum Ogólnokształcącym.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a