Wydarzenia

Tadeusz Szewczyk ze Złotym Jabłkiem a Jan Golonka z Szablą Kilińskiego

Opublikowano: 18 maja, 2015 o 7:02 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył duże Złote Jabłko Sądeckie Tadeuszowi Szewczykowi – prezesowi Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, która świętowała właśnie 30-lecie powstania.

Gratuluję jubileuszu i działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na Sądecczyźnie – mówił starosta Marek Pławiak. – Zapewniam, że jako Powiat również wspieramy ten rozwój przez prowadzenie szkół zawodowych na wysokim poziomie. Oferujemy młodym ludziom świetnie wyposażone pracownie żywienia, hotelarskie, stolarskie czy warsztaty samochodowe. Wszystko po to, aby mogli zdobyć wiedzę i umiejętności, które będą wyróżniać ich ludzi na rynku pracy.

Starosta Marek Pławiak wraz z Zygmuntem Paruchem – przewodniczącym Rady Powiatu wręczył prezesowi Izby duże Złote Jabłko Sądeckie. – Państwa praca jest nie do przecenienia – dodał starosta. – Prowadzicie kilka szkół cechowych, z których brały przykład cechy z różnych stron kraju otwierając własne placówki. To świadczy o Waszym wielkim profesjonalizmie i umiejętnościach.

Uroczystość, którą rozpoczęła msza św., była też okazją do wręczenia odznaczeń rzemieślniczych. Najwyższe z nich – Szablę Kilińskiego – otrzymał Jan Golonka – były starosta nowosądecki oraz Janusz Wójs – dyrektor Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej i Czesław Krupa – dyrektor Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

Podczas spotkania obecny byli m.in.: prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, poseł Marian Cycoń, wiceprezydent Jerzy Gwiżdż, parlamentarzyści i przedstawiciele izb rzemieślniczych z całej Polski.

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu zrzesza cechy z pięciu powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, tatrzańskiego i zakopiańskiego.

Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"