Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Tak świętowano Dzień Kobiet w Starym Sączu

Opublikowano: 13 marca, 2023 o 9:51 am   /   przez   /   komentarze (0)

Strefa relaksu, wymienialnia książek, wietrzenie szaf, kawiarenka a także pokaz kulinarny, trener personalny i kosmetyczka. Tak świętowano Dzień Kobiet w Starym Sączu. Na wspaniałe spotkanie w gronie kobiet po raz drugi zaprosiło Starosądeckie Koło Gospodyń Miejskich.

W budynku miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej działo się tyle, że nie sposób wszystkiego opisać. Jednym słowem – kto był, doskonale wie, że czas spędził kreatywnie, inspirująco i miło, jak zawsze ze SKGM.

-Dzień Kobiet to międzynarodowe święto, podkreślające rolę kobiet w społeczeństwie, a także będące hołdem dla kobiecości. Jest to druga taka impreza i z pewnością będzie cykliczna.  –mówi prezes SKGM Anna Tokarczyk -jesteśmy szczęśliwe, bo odwiedzają nas panie w młodszym i starszym wieku oraz mamy z dziećmi. To wspaniałe. Na wszystkie kobiety czeka moc atrakcji. Mamy słodką kawiarenkę gdzie można usiąść i spokojnie porozmawiać, strefę relaksu, pokaz zdrowego odżywiania oraz mnóstwo zabiegów pielęgnacyjnych, z których panie mogą skorzystać. Zorganizowałyśmy także wiosenne wietrzenie szafy i wymieniamy się książkami To działania ekologiczne.

Polskie święto kobiet zauważone zostało dopiero po II wojnie światowej, pasowało do socjalistycznej propagandy. W zakładach pracy były życzenia i prezenty- rajstopy, mydełko albo kawa oraz obowiązkowo samotny goździk lub tulipan- którego odbiór każda pracownica musiała pokwitować. Dziś 8 marca Panie świętują  tak jak chcą, robią to na co mają ochotę i są wtedy najszczęśliwsze pod słońcem.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"