Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Takie sumy łowi się w Starym Sączu!

Opublikowano: Listopad 3, 2018 o 1:40 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiejszy poranek na długo zapamiętają wędkarze z Sądeckiego Karp Klubu, którzy wraz z przyjaciółmi zorganizowali zasiadkę na dużym Stawie w Starym Sączu. Pan Krzysztof Piechota z okolic Mielca złowił tam rekordowego suma o wadze blisko 50 kg. Ryba miała 193 cm długości. 

-Łowię od dziecka, ale to moja życiówka -mówi naszemu portalowi Krzysztof Piechota –dotychczas mój rekord to 17 kg sum i 20 kg karp. Oczywiście nie łowimy ryb dla samych rekordów. To czas na rekreacje, odpoczynek od zgiełku i rozmowę w gronie znajomych. Bardzo się cieszę, ze współpracy z tutejszym Sądeckim Karp Klubem. Przyjaźnimy się. Stawy mają potencjał i dzięki przychylności włodarzy tego miejsca oraz prezesa Sądeckiego Karp Klubu razem organizujemy zawody wędkarskiej, tzw. Turniej Miast. To wszystko zmierza w bardzo dobrym kierunku.

Działamy czynnie przy pomocy Gminy Stary Sącz -komentuje prezes Sądeckiego Karp Klubu Jacek Mamala -Chcemy aby zbiornik cieszył wędkarzy. Pod koniec października wpuściliśmy do stawu 550 kg ryb. To karpie w przedziale 7-10 kg. 

Wielu wędkarzy coraz częściej zastanawia się, gdzie pojechać na ryby, aby zapełnić siatkę. W Starym Sączu nie ma takiego problemu. Możliwość złowienia i wyholowania na brzeg pięknych i zdrowych ryb jest  atrakcją dla wędkarzy, nie tylko w sezonie letnim.Warunkiem umożliwiającym wstęp na łowisko i amatorski połów ryb jest uiszczenie opłaty.

Kontakt i rezerwacje na stronie  sądecki-karp-klub.pl

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a