Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Targowisko w Starym Sączu. Za wysokie stoły i brak parkingu!

Opublikowano: 5 marca, 2016 o 11:01 am   /   przez   /   komentarze (9)

2,5 miliona kosztowała modernizacja targowiska przy Wielkim Wygonie w Starym Sączu. Hucznie otwarte w kwietniu 2014 roku, dzisiaj obnaża wiele niedoskonałości. Za mały parking i zbyt wysokie stoły, na które skarżą się kupcy.

otwarcie targowiska kwiecień 2014

Otwarcie Targowiska, 16 kwietnia 2014 r

Radni na Sesji wielokrotnie podkreślali, że stoły na targowisku są za wysokie. –na takich ławach to można książki sprzedawać. Nie nadają się do handlu płodami rolnymi -komentowali. Dlatego też kupcy korzystają ze swoich stolików, zajmując dużo więcej miejsca. Do tego dochodzi brak miejsc parkingowych, wskutek czego kierowcy parkują na pobliskiej ścieżce rowerowej. Zmasowany „atak policjantów” i mandaty za złe parkowanie zniechęcają i powodują, że zewsząd płyną skargi.

Targ

 

Jak podkreślał burmistrz Jacek Lelek popełniono kilka błędów przy projekcie wysokości stołów. Obniżenie ich nie wchodzi w grę bo wiąże się to z dużymi koszami. Dodatkowy parking także stanowi problem. Praktycznie sytuacja pasowa.

Czy targowisko umrze śmiercią naturalną?

Jak piszą nasi Czytelnicy:

Panowie burmistrzowie bardzo się chwalili jaki to nie sukces, ten targ. I teraz jaki to sukces skoro nie ma parkingu? Kto teraz przyjedzie na zakupy? Dopóki Policja nie interweniowała w sprawie ścieżki to był spokój i ludzie przyjeżdżali, a teraz? Raczej wątpię – jak jeden z drugim musi teraz zapłacić mandat to podejrzewam że następny jarmark będzie miał w głębokim poważaniu. Po drugie – gdzie są panowie Policjanci gdy chodzi o pojedyncze źle zaparkowane samochody, a które dużo bardziej zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym niż te zaparkowane na tej słynnej teraz ścieżce? CO? Jakoś nie widzę mandatów za parkowanie po skrzyżowaniach, na pasach…

 

Targowisko czynne jest w dni targowe tj. w każdą środę miesiąca w godzinach:

4 00 – 11 00   w okresie  od  1 kwietnia  do 31 października

5 00  – 12 00  w okresie  od  1 listopada do 31 marca

opłata-targowa-strona

 

Komentarze

Komentarze (9)

 • 5 marca, 2016 o 12:27 pm TOM

  Bardzo dobrze że nareszcie Policja wzięła się za parkowanie w mieście. Nie ma znaczenia, czy przy targowicy, czy gdzie indziej, parkujesz jak idiota-płać. Gdzie wcześniej byli kupcy, żeby interweniować w sprawie parking? Teraz wielkie halo, bo ktoś chce egzekwować przepisy? Może lepiej żeby było jak przedtem- każdy robi co chce. Powinno się zamknąć całe to targowisko, wiaty wykorzystać do imprez sezonowych na rynku, a plac przeznaczyć na duży darmowy parking dla mieszkańców miasta.

 • 5 marca, 2016 o 1:36 pm Wiola

  Do wysokich stołów można się przyzwyczaić ,ale mały parking to udręka dla handlujących i kupujących.Bardzo lubiłam robić zakupy na Targowicy,niestety brak miejsca parkingowego zmusił mnie do poszukania innego miejsca.Targowica jest potrzebna widać to w środy i trzeba pamiętać że osoby handlujące wnoszą opłatę,która trafia do budżetu miasta z czego i my wszyscy mamy korzyść,ponieważ są pieniądze na różne inwestycje.Nie będzie tych pieniędzy to i inwestycji będzie mniej.

 • 5 marca, 2016 o 2:05 pm MM

  Wiola, nie przesadzaj. W jakiej wysokości wnoszą opłaty handlujący? Koszty utrzymania placu, przez cały miesiąc po to żeby handlować na nim 2-4 dni w miesiącu są nieporównywalnie wyższe. Parking dla mieszkańców byłby bardziej przydatny, niż targ który działa tylko parę dni w miesiącu, a potem stoi pusty.

 • 5 marca, 2016 o 2:12 pm CIEŚLA

  Obniżenia stołów, to duże koszty??? Bzdura!!! Szwędacze z komunalki od środy do środy na 100% się wyrobią, tylko niech ich ktoś dopilnuje. A moim zdaniem, dla 2 sprytnych chłopaków, to kilka-kilkanaście godzin roboty żeby obniżyć te blaty

 • 5 marca, 2016 o 7:12 pm Anonim

  „Obniżenie ich (stołów ) nie wchodzi w grę bo wiąże się to z dużymi koszami” – żart to, czy kompletna indolencja ?

 • 6 marca, 2016 o 9:49 am Mieszkaniec

  Witam,
  Uważam, że podróże kształcą – wystarczy jadąc do Krakowa zatrzymać się w Mszanie Dolnej zobaczyć jak wygląda targowisko może warto brać przykład z dobrych rozwiązań!
  Nie wspomę o stołach na Rynku Maślanym – za wysokie i za długie!

 • 6 marca, 2016 o 1:34 pm prus

  Targ miał skrócić drogę między rolnikiem a klientem, tymczasem rolników jest kilku- reszta to pośrednicy i handlarze badziewiem /najlepszym przykładem pan z rudą bródką blokujący wejście po lewej stronie i handlujący garnkami, papierem itp/. Ceny płodów rolnych wyższe niż w Nowym Sączu. Wniosek -targowica do likwidacji i można stworzyć np. Zakład Aktywności Zawodowej dla niepełnosprawnych, bibliotekę /zamiast paskudzić piękny budynek na Mickiewicza, budynek Urzędu Miasta mieszczący wszystkie agendy, żeby nie trzeba kursować po mieście.

 • 6 marca, 2016 o 10:42 pm pic

  gdzie byli wcześniej ?

 • 13 marca, 2016 o 8:36 am Bryjowiak

  A kto ich dopilnuje??? Największy szwędacz UMiG z Barcic który tam pracuje??? Jak sam się pląta nic nie robi i zgrywa Bóg wie jakiego dyrektora???

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"