Ogłoszenia parafialne, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

To ostatnia niedziela. Stary Sącz żegna ks Tomasza Chrupka

Opublikowano: Sierpień 5, 2019 o 8:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

4 sierpnia 2019 w Kościele św. Elżbiety a potem w domu parafialnym w Starym Sączu odbyło się uroczyste pożegnanie ks Tomasza Chrupka, który po trzech latach pracy, służby w konfesjonale i pracy wśród młodzieży będzie kontynuował studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podziękowania, życzenia, kwiaty  i łzy popłynęły od dzieci, młodzieży, dorosłych i różnych grup parafialnych działających w naszej parafii. Wszyscy życzyli mu wielu sił zapewniając o modlitewnej pamięci.Młodzież przygotowała wzruszające pożegnanie. Nie zabrakło śmiechu i …łez. Uroczyste pożegnanie poprowadził niezawodny ks Tomasz Starzec.

Młodzież przygotowała dla księdza Tomasza wzruszające filmiki podsumowujące 3 lata w parafii św. Elżbiety a także quiz wiedzy o nim samym. Każdyy kto chciał wziąć w nim udział musiał ściągnąć specjalną aplikację. Młodzież odpowiadała ale bezkonkurencyjny okazał się ….ks Tomasz, który zajął I miejsce. II miejsce zajął Marcin Łacniak a III rodzina księdza Tomasza. Nagrody w postaci pięknie ilustrowanych książek a także paczek chirupków wręczył proboszcz parafii ks. Marek Tabor.

 

Życzeń i prezentów nie było końca. Jednym z nich był także voucher na SKOK SPADOCHRONOWY!

-Wasza obecność tutaj i w kościele pokazuje, że zależy nam na sobiemówił ks Tomasz Chrupekchciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować za modlitwę. Jak dzisiaj wszedłem do kościoła i jak zobaczyłem, że był pełen to był do dla mnie najlepszy prezent (…) Poniekąd cieszę się, że nie trafię na kolejną parafię, bo za bardzo bym porównywał. Porównywałbym proboszczów. Ksiądz Proboszcz Marek Tabor zabronił mi mówić, ale jak już odchodzę to co mi tam (…) Ja się śmieje, że jestem za głupi na drugą parafię, więc muszę się podszkolić (…) Księże Proboszczu bardzo dziękuje.  I prawdą jest Kochani, że Bóg daje wielu ojców i ks Marek takim ojcem był dla mnie. Obdarzył mnie troską i dobrą radą i w tych trudnych momentach pokazywał, że jest i że pamięta i że się cieszy. Wam wszystkim tutaj zgromadzonym bardzo dziękuje. Dziękuje dzieciom i rodzicom. Dziękuje grupie młodzieżowej, która oprócz Pana Boga była tutaj dla mnie drugim życiem i zawsze będę Was nosić w sercu. Dziękuje Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Siostrom Zakonnym i wszystkim z którymi miałem do czynienia. Niech każdy czuje się dotknięty tym podziękowaniem. Zapraszam do Lublina. 

Na sali nie zabrakło także rodziny ks Tomasza Chrupka.

 

Księże Tomaszu…

Znacznie łatwiej składa się życzenia imieninowe, niż żegna! Trudna to rola, gdy pragnie się powiedzieć coś sensownego i miłego, aby nie tylko pożegnać, ale przede wszystkim podziękować! A mamy za co dziękować! Byłeś z nami przez trzy lata. Pamiętamy gest wyciągniętej ręki do każdego z nas, gdy przybyłeś do naszej parafii. Za tym gestem bardzo szybko poszły czyny – pełna gorliwości służba naszemu kościołowi i parafii, doskonały kontakt z młodzieżą, pociągnięcie jej do uczestniczenia w życiu parafii, troska o ministrantów i najmłodsze pokolenie… To wszystko pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci!

Nikt nie potrafi policzyć i wymienić tych wszystkich osób, które za Ciebie modliły się i modlą. Bo im pomogłeś. Bo są Ci wdzięczne. Bo miałeś dla nich ciepłe i mądre słowo. Bo ulżyłeś chorym w cierpieniu. Bo pobłogosławiłeś związek małżeński i ochrzciłeś dzieci.

Dziękujemy więc dziś za Twoją prawdziwie kapłańską postawę.
Za Twoją pracę pośród nas i dla nas.
Wytrwałą.
Twórczą.
Być może niejednokrotnie zroszoną łzami, które widział tylko Bóg.

Dziękujemy za Twoją otwartość, umiejętność współpracy i obdarzanie zaufaniem.  Dziękujemy za te liczne rozmowy z nami, po których niejednokrotnie potrafiliśmy w inny, głębszy sposób spojrzeć na różne problemy czy sprawy.

Dziękujemy!

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a