Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Tor motocrossowy wycofany z budżetu. Mieszkańcy Myślca protestują!

Opublikowano: 15 października, 2015 o 6:32 am   /   przez   /   komentarze (11)

Dzisiaj ruszyło głosowanie na poszczególne projekty budżetu obywatelskiego Starego Sącza. Niestety jeden z projektów musiał zostać wycofany bo mieszkańcy protestują!

-W wyniku zaistnienia nowych okoliczności związanych z lokalizacją proponowanej inwestycji projekt „Amatorski tor motocrossowy” został wycofany z listy projektów dopuszczonych do głosowania -informuje Urząd Miejski w Starym Sączu.

Jednym ze zgłoszonych do obecnej edycji budżetu obywatelskiego projektów była bardzo ciekawa propozycja budowy amatorskiego toru motocrossowego w miejscowości Myślec. Działki, na których miałby zostać zlokalizowany tor są co prawda własnością gminy Stary Sącz i stanowią jej mienie komunalne, jednakże równocześnie wchodzą w obszar mienia gminnego wsi Myślec. Dlatego też o sposobie ich wykorzystania decyduje sołectwo jako jednostka pomocnicza gminy.

-Biorąc pod uwagę, że mieszkańcy wsi Myślec złożyli protest przeciwko możliwości realizacji tego projektu, jesteśmy zmuszeni wycofać go z listy projektów dopuszczonych do głosowania –informują urzędnicy –Zdajemy sobie sprawę z tego że wiele osób może być zawiedzionych niedopuszczeniem tego projektu do głosowania, jednakże są to uwarunkowania obiektywne, na które nie mamy większego wpływu. Pozostaje nam jedynie liczyć na to, że sytuacja ta nie zniechęci Państwa do zgłaszania nowych pomysłów w przyszłych edycjach budżetu obywatelskiego. 

Propozycję powstania toru złożyli miłośnicy motocrossu, których często możemy spotkać na pobliskich nieużytkach, wiklinach a nawet lasach.

Motocross to sport, który nie tylko pozwala wyładować emocje, ale także rozwija sprawność ruchową. Dlatego dobrą inwestycją jest utworzenie bezpiecznego toru z zakrętami oraz przeszkodami ziemnymi, które umożliwiłby spożytkowanie energii w bezpieczny dla wszystkich sposób. Ta inwestycja zmniejszyłaby liczbę motocykli w lasach i na okolicznych łąkach, co z pewnością zadowoliłoby wiele osób. Lokalizacja toru w Myślcu jest o tyle dobrą propozycją, że oddalone jest od zwartej zabudowy Starego Sącza, a bliskie sąsiedztwo rzeki Poprad zadziała wygłuszająco –czytaliśmy w uzasadnieniu.

Zastanawiające, że propozycja budowy toru była już w ubiegłorocznej edycji budżetu i nikomu nie przeszkadzała. Co prawda nie uzyskała odpowiedniej ilości głosów, bo budżet został zdominowany przez stroje dla zespołów regionalnych, ale pozytywnie została zakwalifikowana. Dlaczego dopiero teraz mieszkańcy zaczęli protestować?

Do sprawy wrócimy!

Czytaj także: Budżet obywatelski Starego Sącza.Ruszyło głosowanie!

 

Komentarze

Komentarze (11)

 • 15 października, 2015 o 8:29 am Anonim

  Szkoda wielka, bo akurat ta inwestycja jako jedyna z proponowanych mogła dać miejsca pracy – no bo ktoś chyba tego powinien pilnować? Mogła ściągnąć crossowców z góry miejskiej, ale również i te nad Myślcem, gdzie niszczą i rozjeżdżają ścieżki, gdzie stwarzają realne zagrożenie dla siebie i innych. Dać im bezpieczne miejsce do nauki jazdy..
  Cóż, mieszkańcy tej wsi kolejny raz błysnęli. Gratulacje!

 • 15 października, 2015 o 10:53 am Paranoja

  I otóż tak polska młodzież jest mieszana z błotem że nic nie robi, słabe wyniki w szkole jak ma się uczyć skoro nie może rozwijać swoich umiejętności ?? wygrywają starsze osoby prawdopodobnie dlatego że niegrzeczna młodzież im będzie zakłucać fale z radia maryja – Panie Lelek zafunduj Pan wiernym słuchawki druga kadencja w kieszeni!!!

 • 15 października, 2015 o 11:48 am Wiola

  Pomysł z torem i jego lokalizacja był bardzo dobry,niestety tu jest Polska i Polacy,gdzie absolutnie nie szanuje się cudzej własności.I tego bali się mieszkańcy, że ich drogi i pola zostaną zniszczone.Bo niestety motocrossowcy jeżdżą gdzie chcą zostawiając po sobie zryte drogi i zniszczoną przyrodę.Znam to z własnego doświadczenia chodząc po szlakach górskich .Dopóki nie nauczymy się szacunku trudno będzie nam się porozumieć.

 • 15 października, 2015 o 12:14 pm Manny

  Jeszcze lepszym pomysłem byłby skatepark, bo w okolicy nie ma jazdę na deskorolce, bmxach czy rolkach. Na pewno dużo młodzieży by uczęszczało na taki obiekt.

 • 15 października, 2015 o 5:15 pm Remik

  I bardzo dobrze że nie wyrazili zgody nikt nie chce koło swojej posesji watkotu motocykli słuszna decyzja

 • 15 października, 2015 o 6:00 pm 123

  Właśnie będziecie mieć warkot motocykli obok swojej posesji, bo crossowcy zamiast na torze będą szaleć na innym terenie

 • 15 października, 2015 o 6:02 pm 123

  Dzięki starym wyjadaczom, którzy nie mieli nigdy stycznośc z motocyklem, okoliczni crossowcy nie będą mogli realizować swojej pasji. Dziękujemy <3

 • 15 października, 2015 o 8:31 pm Marcin

  PIS wychodzi z podziemia 🙂

 • 16 października, 2015 o 3:37 pm Anonim

  Pewnie kościół by chcieli..

 • 19 października, 2015 o 7:48 am arturss

  no tempaki i tyle ale jak by czarny kościół chciał to by zaraz lali po portkach i po tyłku go całowali

 • 19 października, 2015 o 11:52 am werka43

  masakra co to za ludzie pewnie wolą pomnik Kacynskiego.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"