Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Trakt św. Kingi. Mieszkańcy chcą badań konstrukcji drogi

Opublikowano: Październik 2, 2018 o 7:33 am   /   przez   /   komentarze (37)

Remont ul. Trakt św. Kingi – jedna z kluczowych inwestycji starosądeckiego magistratu posuwa się do przodu. Firma ZIBUD przewidziała rozścielenie następnej warstwy asfaltu. 

Na naszą redakcyjną skrzynkę wpłynęło pismo z którego dowiadujemy się, że pewna grupa mieszkańców Starego Sącza zaniepokojona prawdopodobnymi niezgodnościami realizacji robót z warunkami przetargu, zapisom projektu realizacji robót i sztuki budowlanej poprosiła Burmistrza o wykonanie odkrywek w celu przeprowadzenia badań konstrukcji drogi, nośności podbudowy i współczynnika zagęszczenia.  W tej sprawie trwały też rozmowy w starosądeckim magistracie. Nie przyniosły jednak one, żadnych rozstrzygnięć. 

Jak się okazuje, pan Burmistrz najpierw się zgodził by wykonać badania, ale  po kilkudziesięciu minutach zmienił zdanie. Co może być przyczyną odmowy wykonania badań? Zapytaliśmy u źródła.

-Badania zostały przeprowadzone na etapie wykonywanych prac, czyli wtedy kiedy nie było położonej pierwszej nawierzchni. Badania wyszły dobrze i były wykonywane kilkakrotnie. W kilku miejscach zostały zastosowane dodatkowe wzmocnienia mówi naszemu portalowi burmistrz Jacek LelekWyniki badań nie nasuwają żadnych wątpliwości i wszystko jest wykonane dobrze.  Konieczność wykonania dodatkowych badań wypłynęła w tym momencie kiedy trzeba byłoby -po pierwsze ściągnąć warstwę asfaltu -czyli zniszczyć pewną pracę oraz wydłużyć terminarz. Żadnych wątpliwości nie ma co do jakości wykonania wszystkich prac w związku z tym podjąłem taką decyzję a nie inną. Dysponujemy wszystkimi protokołami z badań. W tej chwili budowanie atmosfery, że coś jest źle wykonane jest nie na miejscu. Firma, która realizuje zadanie jest pod okiem inspektora nadzoru, który bierze za to odpowiedzialność tak samo jak Gmina.  Nie ma żadnego powodu do niepokoju. Niech się mieszkańcy nie niepokoją. Wszystko jest zgodnie ze sztuką budowlaną i wszystko jest zgodnie w umową. 

Czy to możliwe, że obawy mieszkańców są uzasadnione?  Czy ulica Trakt św. Kingi podzieli los ścieżki do źródełka św. Kingi, drogi na Lipie, czy ul. Magazynowej, gdzie już w następnych latach po remoncie wymagają lub wymagały ponownych napraw i remontów?  Warto wziąć pod uwagę, że jakość inwestycji, sposób organizacji prac są równie ważne jak pomysł o jej uruchomieniu i pozyskanie środków finansowych -piszą zaniepokojeni mieszkańcy.  

Ulica Trakt św. Kingi i Papieska objęte są rękojmią  84 miesięcy oraz 60 miesięczną gwarancją jakości. 2 lata gwarancji jest na zamontowane urządzenia. 

 

Komentarze

Komentarze (37)

 • Październik 2, 2018 o 7:39 am Beata

  Przecież przy tej ulicy nie ma mieszkańców opamietajcie się ludzie co piszecie. Po modernizacji będzie piękna droga, oświetlona, ścieżeczki rowerowe. Co jeszcze chcą

 • Październik 2, 2018 o 8:39 am Anonim

  Brawo przypilnować dziadów ,Węgierska od sklepu do przejazdu też oni robili proszę jechać zobaczyć co się dzieje katastrofa! Zresztą reszta ulicy zaczyna pomału siadać studzienki już się tłuką a miały być wszystkie między śladami samochodu!

 • Październik 2, 2018 o 8:42 am obserwator

  Beatko, przestań lizać … Takich klakierów znamy ze spotkań osiedlowych.

 • Październik 2, 2018 o 9:27 am Anonim

  Najlepszy numer z kostką jak można wywalić kilometr dobrej kostki z traktu 5 lat chyba nie miała teraz nowa układają. Strasznie jesteśmy bogata gmina rozwalamy miliony a na parking dla petentow pod gmina Napieracie się zlotowke wstyd!

 • Październik 2, 2018 o 9:43 am Bronisław

  A co za darmo będzie parkował. Za darmo możesz się przejść do Kościoła na msze.

 • Październik 2, 2018 o 9:45 am Krystyna

  Nie ma pieniędzy na chodnika wzdłuż dróg powiatowych a na terenie szkół powiatowych w Starym Sączu buduje się chodnik za ponad 200 tysięcy złotych. To jest wydawanie pieniędzy.

 • Październik 2, 2018 o 9:47 am Tytan

  Wyborcze wojenki. Teraz takich flame-warów będzie więcej o głupoty aby Lelkowi dokopać.

 • Październik 2, 2018 o 9:50 am 1

  Co ty gadasz przecież gmina dostała pieniądze na tą drogę. Kostka też nie idzie na śmietnik. Takie rzeczy się wykorzystuje!

 • Październik 2, 2018 o 9:51 am anonim

  Chyba taki jeden Pan M. sobie kampanie poprzez „g*wno burzę” chce zrobić. Wstyd, bo wygląda na człowieka na poziomie.

 • Październik 2, 2018 o 10:19 am pesik

  Te kilkadziesiąt minut były potrzebne na konsultacje z …. Tarnowem.

 • Październik 2, 2018 o 10:30 am TATA KSIĄDZ

  Skoro gmina i pan burmistrz ma problemy ze sprawdzeniem jakosci wykonanych robót i ras sie zgadzają a puzniej nie to prosze napisac pismo stwierdzające nieprawidłosci do URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO przecież oni wykładają kasę w 70% i to oni przyjadą na kontrole i jak stwierdzą niescisłosci to cofną dotacje i gmina zostanie bez kasy a wtedy zaras sami przystąpią do kontroli

 • Październik 2, 2018 o 10:58 am Kinga

  Zamiast pisać w tym miejscu napisz do Urzędu z zapytaniem co się stało z kostką. Na pewno zostanie udzielona odpowiedź. Ciekawy jestem kto tak dokładnie śledzi budowanie drogi. Komu to przeszkadza, że gmina pozyskała dotacje i wydaje prawie 7 mln zł. Na modernizację ulic. Człowieku nie wierny oby i Ciebie sprawdzali jak będzie coś budował tak jak twój donos.

 • Październik 2, 2018 o 11:10 am Sadek

  Czyżby burmistrz skonsultował swoją decyzję z Leszkiem Zegzdą i sztabem PO, to fachowcy od budowy dróg są.

 • Październik 2, 2018 o 11:30 am Irok

  To kampania i takie jej prawa. Nie raz mu sie oberwie od konkurencji i wyborcow, ale zniesie to bez problemu. Do tej pory obrywal nie mniej niz reszta, ale Lelek jest twardy i potrafi każdą krytykę przyjąć i stawić jej czoła. Idzie do przodu. To go wyróżnia na tle reszty i robi z niego zdecydowanego lidera. Kandydat musi byc silny i odporny na to. Inaczej nie udxwignie ciezaru i bedzie wdawał sie w wojenki.

 • Październik 2, 2018 o 12:08 pm Anonim

  popatrz sobie trochę niżej za ile gmina buduje parking..

 • Październik 2, 2018 o 12:10 pm Anonim

  czyli mieszkańcy nie mają prawa zapytać i się dowiedzieć co się stało z tą kostką?

 • Październik 2, 2018 o 12:34 pm Wyborca

  Jak na nowo polozony parking , to ta kostwa wydaje sie krzywo ulozona 😛 Niestety bedzie tak jak z kazda inwestycja w drogi, zrobic szybko tanio dla inwestora, a na nastepny rok trzeba bedzie cos wyciac , poprawic , i znow bedziemy miec piekne drogi z łatkami !

 • Październik 2, 2018 o 2:08 pm daro

  dla fanaberii pana M mają frezować asfalt żeby sprawdzić czy jest podbudowa ok. gdyby nie była dobra podbudowa to by asfaltu nie założyli i tyle.

 • Październik 2, 2018 o 2:08 pm polo

  Kampania wyborcza rusza

 • Październik 2, 2018 o 2:42 pm Anonim

  nick: KINGA a w tekście – Ciekawy jestem. no no.. gender?

 • Październik 2, 2018 o 3:20 pm Rol

  Material na podbudowe jest brany z pewnej kopalni z okolicy.Ktora na ta chwile nie spelnia zadnych norm.

 • Październik 2, 2018 o 4:02 pm starosądeczanin

  Szanowni Państwo staram się zrozumieć te wszystkie komentarze obelgi itp.
  Nie wiem czy chodzi o Pan M czy o kogoś innego ,jakie to ma znaczenie?????
  Czy my jako starosądeczenie mamy prawo wiedzieć że coś jest dobrze robione czy nie co w tym złego pytam.
  Nie chcecie mieć dobrze wykonanych dróg chodników orlików i innych inwestycji, nie sądzicie że może lepiej teraz zapytać niż potem obwiniać. To są tylko pytania dotyczące jakości!!!!!! Popatrzcie na inne inwestycje niestety to prawda że niektóre się sypią i są żle wykonane. Może czasmi wolniej będzie znaczyło dokładniej i tyle. Nikt nikogo nie obwinia to Nasze pieniądze nasze otoczenie i nasze Miasto!!!!!!!!!

 • Październik 2, 2018 o 4:25 pm Obeznany

  Otóż to. Mieszkańców przy tej drodze niema, widać że pewnej firmie zależy aby robić problemy Zibud owi i lelkowi

 • Październik 2, 2018 o 5:10 pm Ferdynand

  Chyba nie sadzisz, ze tutaj ktos pisze w formie odpowiadajacej swojej płci. Dzisiaj ludzie sie boją krytykować, a co dopiero kandydatow do władzy.

 • Październik 2, 2018 o 5:42 pm PMMMMMM

  Biadolenie……Położą asfalt skończą wszystko….auta zaczną jeździć i co z tego? Zaraz cały alfalt bedzie sie osuwał pójdzie w fose..bo ? brak krawężnika koło fosy……….

 • Październik 2, 2018 o 7:16 pm Anonim

  Co by nie zrobił to i tak będzie źle. Najlepiej było zostawić wszystko jak za średniowiecza i niech poruszają się furmankami po błotnistej drodze Sobieskiego. No i oczywiście, rynek z końskie tagiem całkiem zasrany odchodami zwierząt . Palnijcie się w te czerepy Miasto się rozwija, przyciąga turystów, a i nowych mieszkańców przybywa. MIASTO ZACZĘŁO ŻYĆ. KONIEC Z ZAŚCIANKOWOŚCIĄ

 • Październik 2, 2018 o 7:55 pm St

  A na jednym z zebrań mówił że nie stawia na turystykę ,tylko na przemysł

 • Październik 2, 2018 o 8:11 pm ixi

  Nie to, teraz anonimie toś po bandzie pojechał…. Miasto przyciąga turystów- czym?????? Jakieś nowe zabytki powstały, czy co? Gdzie ci turyści mają zjeść i przenocować? Została tylko Opoka, bo jedyna rozsądna restauracja w mieście została zamknięta. Nowi mieszkańcy to chyba trochę po ukraińsku zaciągają, bo innych nie ma. Miasto zaczęło żyć- wyjdź po 20 na rynek i pokaż wszystkim to życie- jak ci jakiś żul pustą butelką nie pogrozi, to możesz to uznać za sukces. Sam się palnij w czerep i idź do lasu pobiegać to się może trochę przewietrzysz i przestaniesz robić za klakiera.

 • Październik 2, 2018 o 8:32 pm Tomek

  Dlatego skoro wszystko jest wporzadku należałoby zorganizować spotkanie na którym pokazanoby wyniki ekspertyz oraz protokoły odbioru i że wszelkie naprawy z innych inwestycji zostały naprawione w ramach gwarancji. Nikomu by nic się nie stało a przynajmniej nie było by tyłu prowokatorow.

 • Październik 2, 2018 o 8:44 pm Anonim

  Patrząc na ulicę Węgierską trudno się dziwić że teraz ludzie nie mają zaufania do jakości wykonywanych inwestycji. Przecież jeszcze nie ma wśród społeczeństwa takiej amnezji,żeby nie pamiętać opowieści o „pływających” studzienkach, którymi karmili nas włodarze przy remoncie Węgierskiej. Miało być tak cudownie, a wyszło jak zwykle…

 • Październik 2, 2018 o 9:53 pm Anonim

  Wszyscy jesteście posrani

 • Październik 2, 2018 o 9:56 pm +

  nie jeczcie mieszczuchy!!!
  zobaczcie raczej jak o interesy wsi dbaja „niby” NASI radni namaszczeni przez obecnego BURMISTRZA
  no, ale wies ? …. to nie gmina!

  …………….. i nie mieszajcie do tego sw. Kingi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!+

 • Październik 3, 2018 o 7:44 am Admin

  Klasa

 • Październik 3, 2018 o 8:06 am Wyborca

  „Konieczność wykonania dodatkowych badań wypłynęła w tym momencie kiedy trzeba byłoby -po pierwsze ściągnąć warstwę asfaltu -czyli zniszczyć pewną pracę oraz wydłużyć terminarz.”

  Nie potrzeba zdzierać asfaltu aby sprawdzic czy podbudowa drogi jest należycie wykonana, wiec prosze nie dezinformowac ludzi ! przyjedzie firma zrobi odwiert, wezmie probke i po sprawie .

  Tak trzeba by bylo sciagnac asflat ale gdy wykonawca, poprostu zle wykonal robotę. I tutaj wlasnie mamy problem, interesy firmy ponad wszystko.

  Zacznijmy moze rzeczywiscie przygladac sie temu co robi sie wokol nas, a nie tylko narzekac w po dokonanych inwestycjach !

 • Październik 3, 2018 o 8:49 am Lakiluk

  A mój dziadek powtarzał: Nie rób nikomu dobrze, żeby tobie nie było źle. Gmina za ciężkie pieniądze robi fajną drogę z której w zasadzie najwięcej skorzysta Pan przedsiębiorca ale przedsiębiorcy to się nie podoba i rzuca kłody pod nogi. Nieładna wojenka wyborcza. A na innym portalu Pan przedsiębiorca co to chce zająć się polityką opowiada dyrdymały że będzie działał dla wspólnego dobra. Bardzo w to wątpię. No ale przekona się że mieszkańcy w imieniu niby to których teraz walczy i domaga się ekspertyz wybiją mu to z głowy. Pozdrowienia.

 • Październik 3, 2018 o 2:18 pm Ewa

  A może dlatego, że nie dostał medalu ???

 • Październik 3, 2018 o 5:48 pm Barciczak

  „A podbudowa została wykonana z materiału z kopalni z okolicy”.Byłem osobiście świadkiem jak usuwano podbudowę wykonaną z kamienia z tejże kopalni już położoną bo nie spełniała norm.Interesy, powiązania sięgające parę lat w stecz …

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a