Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Trzy podpisy warte 35 milionów złotych

Opublikowano: Czerwiec 11, 2018 o 7:05 am   /   przez   /   komentarze (8)

Burmistrz Jacek Lelek podpisał z wykonawcami umowy na budowę Park&Ride, hali sportowej przy SP nr 1 i kanalizacji w zachodniej części Starego Sącza. 

Najdroższą i najbardziej skomplikowaną inwestycją jest budowa kanalizacji w zachodniej części miasta. Roboty wykona konsorcjum firm Machnik i Krisbud.

– To największe zadanie jakie Gmina Stary Sącz realizuje z własnego budżetu, a koszt to prawie 20 mln zł– mówił podczas podpisania umowy burmistrz Jacek Lelek. – Wsparciem jest dofinansowanie z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko w wysokości 13 mln zł.

Koparki pojawią się na ul. Piłsudskiego około połowy lipca.

Firma wykonała już kilka podobnych inwestycji na terenie i Starego Sącza i Nowego Sącza i myślę, że będziemy się dobrze dogadywać z mieszkańcami – podkreślał Krzysztof Machnik, szef firmy –starosadeczanie są wyrozumiali i widzą potrzebę budowy sieci kanalizacyjnej. 

Firma Machnik wykonuje w tym momencie kanalizację na ul. Partyzantów.

– Duży nacisk kładziemy na pracę odtworzeniową, czyli odbudowę chodników i nawierzchni ulic – zapewniał Krzysztof Machnik. – Wykopy będą głębokie, a chcemy, żeby wykonana praca była wizytówką firmy. Samej kanalizacji nie widać, ale zdarza się, że widać jej „uboczne efekty” na powierzchni. Dołożymy wszelkich starań, by ten grunt po położeniu kolektora pod chodnikami i asfaltem odpowiednio zagęścić. Dajemy długi okres gwarancji i w naszym interesie jest, żeby ta robota odtworzeniowa była po prostu trwała i solidna. Zresztą jestesmy firmą z Sądecczyny – pracujemy niejako u siebie. Myślę, że za półtora miesiąca, może za miesiąc ruszymy z pracami.

Roboty będą się wiązać z utrudnieniami w ruchu.

– Przetarg wygrał sprawdzony wykonawca, który ma doświadczenie w takich inwestycjach. Firma tak poprowadzi prace na ulicach Piłsudskiego i Źródlanej, by zawsze ciąg komunikacyjny od strony Gołkowic był przejezdny, ale utrudnień przy takiej dużej inwestycji nie da się uniknąć – podkreśla burmistrz.

Burmistrz podpisał dzisiaj również umowy na wykonanie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 i Park&Ride. Te umowy pokazują również skalę dofinansowania jakie udało się zdobyć na te inwestycje.

Tak wygląda „dorobek”  inwestycyjny dzisiejszego dnia.

Kanalizacja część zachodnia Starego Sącza – Konsorcjum firm Machnik i Krisbud

koszt budowy po przetargu 19 897 035.11 zł

Projekt „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, Działanie 2.3 „Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”.

Planowany całkowity koszt  realizacji  projektu (włączając tam inne zadania z  tego projektu realizowane w osobnych postępowaniach przetargowych, czylii ul. Bazielicha i Dunajcowa, ul. Partyzantów, ul. Węgierską) wynosi 26 968 906,56 zł, z tego  wysokość  dofinansowania  z Unii Europejskiej (Fundusz Spójności) wynosi 13 363 310,28 zł

 

Park & Ride – Wykonawca Komplex Bud Józef Wójcik Łącko 

koszt budowy po przetargu 6 947 374 .25 zł

Dofinansowanie Regionalny Program Operacyjny  5 392 000 zł 

 

Hala Sportowa przy SP 1 wykonawca – Zakład Usługowy Instalacji Sanitarnej C.O. i Gaz Marcin Pietruszka Brzezna 

 koszt budowy po przetargu 7 399 553.69 zł

Dofinansowanie Regionalny Program Operacyjny 5 368 912. 35 zł

Komentarze

Komentarze (8)

 • Czerwiec 11, 2018 o 8:00 pm obserwator

  Za co ma siedziec? Chłopie, czy ty w ogóle wiesz na czym polega wnoszenie aportu do spółki przez wspólnika?. Opanuj się ignorancie i nie ośmieszaj się z tymi pomysłami. Własnie dlatego, że to wnoszą aportem, w zamian dostają udziały (na tym polega aport) , a spólka płaci gminie podatek od budowli, który służy na pokrycie dopłat, żeby takie typki jak ty nie płaciły za swoje wiadomo co.

 • Czerwiec 11, 2018 o 8:02 pm dex

  Zlituje się. Nikogo lepszego nie będzie. Mam nadzieje, że całkowicie zamknął ruch kołowy w rynku. Ludzie do sklepu chcą wjechać autem. Cały rynek zawalony autami i te grubasy z dziećmi jak serdelki dwóch kroków nie zrobią. Potem same grubasy w około i choroby serca. Zaknąć rynek, zmusić ludzi do chodzenia, zrobić prawdziwą starówkę . To zadanie dla władzy.

 • Czerwiec 11, 2018 o 8:04 pm remik

  To jest władza tchórzliwa. NIe ma węgierskiej bis, są korki, urzędnicy nic nie robią, miasto się nie rozwija. Tak się konczy posłuszeństwo włądzy wobec ciemnego ludu. Z buta i działać a lud niech sie zajmie konsumowaniem zasiłków.

 • Czerwiec 12, 2018 o 8:48 pm Rex

  Dzieje sie duzo i trafnie. To dobrze.

 • Czerwiec 13, 2018 o 11:24 am mieszkaniec

  HALO JESTEŚCIE TAM……to już nic do was nie dociera ????

 • Czerwiec 13, 2018 o 4:12 pm mieszkaniec

  To już was nic nie obchodzi co ludzie myślą o( tych oprócz kanalizacji) inwestycjach ???

 • Czerwiec 13, 2018 o 9:29 pm voks populi do moderatora

  no dawac te ZALEGLE UKRYTE MERYTORYCZNE komentarze !!!
  m e r y t o r y c z n e nie = pochlebne ani chamskie

 • Czerwiec 14, 2018 o 8:32 am Tys

  W wiekszosci zdecydowanej sa zadowoleni i zachwyceni a tylko stronnicy rqdnego r. Krytykuja co sie da. Nawet budowe sali gimnastycznej w sp1.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a