Wydarzenia

Ulica Stroma w Starym Sączu. Lampy stoją i nie świecą

Opublikowano: Lipiec 8, 2015 o 12:33 pm   /   przez   /   komentarze (6)

W końcu po 15 latach mieszkańcy ulicy Stromej w Starym Sączu doczekali się lamp. Apele zostały wysłuchane. Lampy stoją, ale………..nie świecą!

Okres wakacyjny to czas gdy młodzież i dzieci z ulicy Stromej i pobliskiej Piłsudskiego bardzo często przemierzają tę drogę. W pobliżu znajduje się przecież gminne boisko trawiaste do piłki siatkowej. Niestety nieoświetlone!

30 czerwca minął termin budowy 8 słupów oświetleniowych. Miały one  w połączeniu ze „starymi” slupami oświetlić ulicę, którą od lat spowija ciemność. Firma słupy zbudowała, a przyłączu jak nie było tak nie ma.

Mieszkańcy nie ustają w „walce” z urzędowymi papierkami.  Odwiedzili Urząd Gminy w ubiegłym tygodniu, gdzie otrzymali odpowiedź, że „sprawa zostanie rozwiązana do tygodnia czasu”. Dzisiaj minął tydzień a sprawa jakby w zawieszeniu.

Zadzwoniliśmy do Urzędu Gminy i uzyskaliśmy informacje, że Gmina odebrała już budowę lamp i wystąpiła z wnioskiem o zmianę mocy przyłączeniowej do firmy Tauron. W praktyce wygląda to tak: wniosek z Nowego Sącza powędrował do Wrocławia. Jak tylko „wróci” i Gmina opłaci fakturę za zwiększenie mocy  to nowosądecki oddział Tauron dokona odbioru przyłącza.

14 lipca to termin kiedy planujemy spotkanie z inspektorem nadzoru oraz firmą Tauron w celu odbioru przyłącza-powiedział naszemu portalowi Kazimierz Nakielski z Urzędu Miasta i Gminy w Starym Sączu –dysponujemy środkami na zwiększenie mocy i opłacenie faktury. Teraz tylko czekamy na niezbędne dokumenty. 

Urzędnicy zapewnili nas, że z ich strony zrobili wszystko co było możliwe. Odbiór słupów został dokonany w terminie. Teraz pozostaje tylko sprawa przyłączu a to leży w gestii elektrowni.

Kiedy więc zapalą się lampy i nastanie jasność?

Wierzę, że do końca miesiąca uda nam się zamknąć temat -podsumował Kazimierz Nakielski.

Całe szczęście, że okres użyteczności lamp w sezonie letnim jest niewielki, ale to nie usprawiedliwia faktu, że mieszkańcy są zniecierpliwieni. Tyle lat czekali na lampy, a te kilka tygodni ciągną się w nieskończoność.

DSCN1690

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze (6)

 • Lipiec 8, 2015 o 3:40 pm Anonim

  masakra….urzednicze papierki.

 • Lipiec 8, 2015 o 3:46 pm Anonim

  piszcie piszcie. Bardzo dobrze! Może coś drgnie w tych „papierkach”

 • Lipiec 8, 2015 o 7:38 pm Anonim

  Może w koncu cos sie ruszy Ile mozna zbywac mieszkańcow. Urząd ma byc dla obywatela a nie odwrotnie!

 • Lipiec 8, 2015 o 7:38 pm mistrz

  taa…moze się doczekacie w tym roku!

 • Lipiec 8, 2015 o 9:41 pm Vox

  Oj drodzy mieszkańcy czekaliscie 15 lat aby burmistrz Jacek Lelek ,którego wybraliscie wyraził zgodę na budowę oswietlenia to poczekacie jeszcze parę dni i będzie się świeciło świeciło. Trochę zdziwiony jestem że portal już szuka sensacji .Takie są przepisy i nic na to nie poradzimy

 • Lipiec 8, 2015 o 9:44 pm izka

  Przepisy przepisami, ale Urząd jest od tego aby informować a nie zbywać petentów tekstami, że za tydzień się wyjaśni. Tylko odsyłać i odsyłać. A…może nie wróci?

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a