Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Dolinie Popradu nie ma miejsca na tranzyt tirów, ale nie nakręcajmy się -mówi burmistrz Lelek

Opublikowano: Wrzesień 15, 2020 o 6:32 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mieszkańcy Barcic chcą się przyłączyć do protestu w Piwnicznej-Zdrój. Będzie to protest przeciwko budowie obwodnicy, która służyć ma jako droga tranzytowa dla TIR-ów, które jadą m.in. na Słowację. Mieszkańcy uważają, że przez centrum Barcic i Doliną Popradu mknąć będą tiry a branża turystyczna upadnie. Burmistrz Jacek Lelek jest przeciwnego zdania. 

Nie miejmy złudzeń – szykuje się prawdziwy armagedon w naszych miejscowościach począwszy od Starego Sącza, Cyganowic, Myślca, Popowic, Barcic Dolnych, Barcic, Woli Kroguleckiej, Przysietnicy, Rytra, Młodowa i kończąc na Piwnicznej-Zdrojuczytamy na profilu sołectwa BarcicHUK, SPALINY, KORKI przy włączaniu się do ruchu, wydłużony dojazd do pracy jak i dojazd karetki pogotowia i straży pożarnej, spadek wartości nieruchomości. Funkcjonowanie na co dzień będzie utrapieniem. Branża turystyczna upadnie!

Co na to burmistrz Jacek Lelek?

Nie wyobrażam sobie tranzytu tirów przez Barcice, nie wyobrażam sobie tranzytu tirów Doliną Popradumówi burmistrz Jacek Lelekwidzę, że narastają olbrzymie emocje. W ubiegłym tygodniu Minister Adamczyk potwierdził plany budowy dwupasmowych dróg do Chyżnego i do Barwinka. Konia z rzędem temu co będzie chciał się przebijać przez Nowy Sącz aż do naszej granicy. Nie wiem skąd miałyby się wziąć te tysiące tirów w Barcicach. Może się mylę, ale wiem, że dzisiaj nośność drogi w Barcicach pozwala na ich przejazd (..) W Barcicach problemy są dzisiaj. Feralne zakręty, feralne skrzyżowanie na Przysietnicę, brak odwodnienia i chodników. Dzisiaj Barcice mają ważne zadanie do wykonania. Nie wypowiadam się na temat Piwnicznej. Wszyscy mówią, że chcą obwodnice a teraz ją  zablokują. Myślicie, że nie ma gdzie wydawać pieniędzy w Polsce? Trzeba się poważnie zastanowić co tak naprawdę chcemy. Moim zdaniem trzeba pilnować, żeby ta inwestycja w Barcicach nie przeszła nam koło nosa. Ja tak uważam i możecie się ze mną nie zgodzić. Mam odwagę powiedzieć to publicznie. Nie ma miejsca w Dolinie Popradu na tranzyt tirów, ale droga w Barcicach jest do przebudowania. Trzeba robić wszystko, żeby tak się stało. Nie dawajcie sobie wmawiać bzdur o tysiącach tirów, które będą jeździć Doliną Popradu. Nie nakręcajmy się, że tiry będą mknęły 70km/h przez Barcice.  Pewnie informacje trzeba weryfikować i sprawdzać i nie dać się ponosić emocjom. Powtórzę jeszcze raz -dzisiaj bardzo ważną rzeczą dla Barcic jest prowadzenie polityki w taki sposób, żeby ta inwestycja Barcicom nie uciekła. 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a