Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Łącku zakwitły jabłonie

Opublikowano: 14 maja, 2018 o 7:12 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Łącku odbyło się tradycyjne Święto Kwitnącej Jabłoni. Jest to szczególny dzień dla sadowników, których na Sądecczyźnie, a szczególnie w Łącku nie brakuje. Organizatorzy zaplanowali dla wszystkich przybyłych gości mnóstwo atrakcji. Rozpoczęła je msza św., po której wszyscy przeszli do Amfiteatru na Jeżowej. Imprezę prowadziła Bernadetta Wąchała-Gawełek, przewodnicząca Rady Gminy Łącko, a wszystkich  witał wójt gminy Łącko – Jan Dziedzina.

Po mszy św., w Amfiteatrze na Jeżowej odbył się koncert Orkiestry im. Tadeusza Moryto i chóru Zew Gór. Gwiazdami wieczoru byli Krzysztof Respondek, KOMBI i Sound Grace. Wszyscy  goście mogli skosztować regionalnej kuchni oraz łąckich specjałów – jabłek oraz soku Maurera.

Amfiteatr wypełnił się gośćmi, wśród których był m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, członek Zarządu Powiatu Franciszek Kantor, radni powiatowi: Marek Kwiatkowski, Roman Potoniec i Tadeusz Zaremba, parlamentarzyści, przedstawiciele Sejmiku Województwa Małopolskiego i oczywiście mieszkańcy gminy Łącko i Powiatu Nowosądeckiego.

Fot. Maria Olszowska/Beata Nobilec

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"