Wydarzenia

W Łącku zatańczą dla Karoliny Tomasiak!

Opublikowano: 14 kwietnia, 2015 o 11:23 am   /   przez   /   komentarze (3)

W sobotę (18 kwietnia) w Hali Łącko odbędzie się Charytatywna Dyskoteka, której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Karoliny Tomasiak z Obidzy.

Karolina Tomasiak – uczennica Gimnazjum w Jazowsku w listopadzie 2014 roku uległa wypadkowi. Z nieustalonej przyczyny, doszło do zatrzymania krążenia, w wyniku czego nastąpiło niedotlenienie i uszkodzenie centralnego układu nerwowego.
Miesiąc spędziła na oddziale intensywnej terapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, następnie została przeniesiona na oddział rehabilitacji w tej samej placówce, gdzie spędziła trzy miesiące.
Obecnie wymaga kosztownego leczenia oraz rehabilitacji.

Przed wypadkiem Karolina była osobą niezwykle energiczną, ruchliwą. Wyróżniała ją pogoda ducha i optymizm. Zwykle była radosna, uśmiechnięta, życzliwie odnosiła się do kolegów, koleżanek, także do osób starszych- cechowała ją wysoka kultura osobista. Łatwo nawiązywała kontakty, zawsze otaczała ją liczna grupa kolegów, przez których była bardzo lubiana.Wzbudzała ogromną sympatię w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Jako uczennica- była rzetelna, solidna i sympatyczna.

 

Leczenie i turnusy rehabilitacyjne są niezwykle kosztowne. Nieoceniona pomoc Rodziny, Przyjaciół oraz Caritas przynoszą efekty gdyż w sobotę Karolince udało się wstać -powiedział wzruszony tato Karoliny. Jednak przed nami jeszcze wiele kosztownych zabiegów i wyjazdów rehabilitacyjnych.

Miesięczny koszt leczenia przekracza ponad 5 tysięcy złotych. Karolina 2 tygodnie spędza na turnusie a 2 tygodnie w domu, gdzie jest stale rehabilitowana – powiedziała nam mama Karoliny – chcąc wysłać córkę na miesięczny turnus musielibyśmy zapłacić ponad 8 tysięcy złotych.To są ogromne pieniądze.

Wydatki na leki i turnusy przerastają budżet Rodziców. Mimo to nie narzekają. Robią wszystko, aby pomóc córce, poza którą świata nie widzą. Teraz potrzebny jest zakup nowego wózka oraz turnus rehabilitacyjny, by dotychczasowe leczenie nie poszło na marne.

Z pomocą przyszedł ks Marcin Kawa i Duszpasterstwo Młodzieży Dekanatu Łącko organizując Dyskotekę w Hali Łącko, która w sobotę gościć będzie wszystkich darczyńców!

-Dyskoteki to stały punkt programu organizowanego przez Duszpasterstwo Młodzieży Dekanatu Łącko, jednak jej wydźwięk charytatywny ma miejsce po raz pierwszy – powiedział naszemu portalowi Koordynator i Pomysłodawca ks Marcin Kawa z Kamienicy.

W sobotę ponad 300 młodych ludzi z Łącka, Podegrodzia, Starego Sącza Ochotnicy i Krościenka spotkają się na Hali w Łącku, by pomóc swojej rówieśniczce w powrocie do zdrowia.

-Wstęp na dyskotekę to zakup cegiełki na leczenie Karoliny -powiedział ks Kawa -nie ma określonej kwoty. Pomagamy na tyle, na ile nas stać. 

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za taką inicjatywę ze strony księdza i Duszpasterstwa -powiedział tata Karoliny –to dla nas ogromna radość i nadzieja na lepsze jutro!

Karolina może także liczyć na swoich przyjaciół ze szkoły. To dzięki nim tak często się uśmiecha.

-Wczoraj miała urodziny -mówi mama Karoliny –odwiedzili ją koledzy i koleżanki z Gimnazjum, była taka szczęśliwa. Specjalnie dla niej nakręcili filmik z życzeniami. I choć nie mówi, to wszystko doskonale rozumie. Jak tylko wraca z tych turnusów to nie może się doczekać spotkań ze znajomymi. Przed wypadkiem była taka żywiołowa i spontaniczna. Mocno wierzymy, że wróci do zdrowia. Potrzebny jest jednak czas i długa rehabilitacja.

Osoby chcące pomóc sympatycznej Karolinie mogą się jeszcze zapisać na Dyskotekę u ks Marcina Kawa poprzez profil na Facebooku – KLIK. Zapisy odbywały się w poszczególnych parafiach, jednak jeśli ktoś nie zdążył może to nadrobić!

Możemy także pomóc przekazując Karolinie swój 1% podatku (KRS 0000211791 ) z dopiskiem Karolina Tomasiak lub przesyłając pieniądze na konto, które otworzyła dla Karoliny fundacja im. Adama Worwy w Nowym Targu:
PKO SA nr 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570
tytuł: „Dla Karoliny Tomasiak”

Pomóżmy Karolinie wrócić do zdrowia, by znów mogła cieszyć się życiem!

 

Starosądeckie.info objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Komentarze

Komentarze (3)

  • 14 kwietnia, 2015 o 8:16 pm j

    Dużo zdrówka KOCHANA!!!

  • 14 kwietnia, 2015 o 8:16 pm Gim

    WRACAJ DO NAS:)

  • 14 kwietnia, 2015 o 8:17 pm Anonim

    Karola…nasza!:)

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"