Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Liceum ogólnokształcącym w Starym Sączu powstanie punkt szczepień

Opublikowano: 13 kwietnia, 2021 o 12:24 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Pod koniec kwietnia ma ruszyć drugi punkt szczepień przeciwko covid-19 na terenie Powiatu Nowosądeckiego organizowany przez starostę nowosądeckiego w ramach tworzenia sieci Powszechnych Punktów Szczepień. Na razie mieszkańcy Sądecczyzny szczepią się w Szpitalu Powiatowym w Krynicy-Zdroju.

Drugi punkt będzie się znajdował w nowoczesnej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu (ul. Partyzantów 15).

Można tam będzie zaszczepić około trzystu osób dziennie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mamy niecałe dwa tygodnie, aby przygotować to miejsce i spełnić wiele wymogów.

Obecnie na Sądecczyźnie spada liczba nowych zakażeń covid-19. Dzisiaj jest ich 31, a jeszcze tydzień temu było ponad 90.

W naszym szpitalu w Krynicy-Zdroju są zajęte 23 łóżka, a w szpitalu wojskowym – 17 łóżek – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Mam nadzieję, że utrzyma się tendencja spadkowa jeśli chodzi o ilość nowych zakażeń koronawirusem.

Dzisiaj odbyła się wideokonferencja z wojewodą małopolskim dotycząca utworzenia Powszechnych Punktów Szczepień w województwie małopolskim. Właśnie podczas tego spotkania, w którym wziął  udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski (na zdjęciu) zapadła decyzja o utworzeniu punktu szczepień w Starym Sączu.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"