Wydarzenia

W Mostkach powstanie kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy?

Opublikowano: 27 marca, 2015 o 8:06 am   /   przez   /   komentarze (9)

Mieszkańcy Mostek złożyli propozycję budowy kompleksu rereacyjno-wypoczynkowego w ramach budżetu obywatelskiego.

Projekt przewiduje budowę altany, miejsca na grillowanie, stołu szachowego i urządzeń fitness (zestaw orbitek pojedynczy, biegacz podwójny, wyciskanie siedząc podwójne, zestawu wioślarz pojedynczy). Dodatkowo planuje się zamontowanie tablicy informacyjnej, oświetlenia i ogrodzenia. 

Inwestycje wyceniono na 79 000 złotych.

Jednak o tym, czy ten projekt będzie realizowany zdecydują mieszkańcy miasta i gminy Stary Sącz w głosowaniu, które ruszy 15 kwietnia i potrwa dwa tygodnie. Do 30 marca mamy czas by zgłaszać swoje pomysły.

Opis projektu

Przewiduje się wyplantowanie terenu oraz utwardzenie części powierzchni pod kompleks na terenie działki o numerze 209, następnie zamontowanie oświetlenia. Kolejnym krokiem jest budowa altany, miejsca na grillowanie oraz stołu szachowego. Następnie montaż wcześniej zakupionych urządzeń fitness oraz tablicy informacyjnej. Na samym końcu przewidujemy budowę ogrodzenia, którego długość ze wstępnych wyliczeń będzie wynosiła nie więcej niż 100 metrów. Urządzenia fitness jakich zakup przewidujemy: zestaw orbitek pojedynczy, biegacz podwójny, wyciskanie siedząc podwójne, zestawu wioślarz pojedynczy.

Uzasadnienie projektu

Stworzenie miejsca jakim byłby kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy ułatwi zarówno międzypokoleniową integracje jak i poprawi stan zdrowia seniorów i młodzieży. W związku z faktem iż wielu naszych mieszkańców to seniorzy niezażywający aktywności fizycznej dobrym pomysłem jest wybudowanie siłowni na świeżym powietrzu. Trening w takim miejscu aktywizuje stawy, poprawia także kondycję i koordynację ruchową, pozwala rozciągnąć mięśnie i wymasować obolałe części ciała. Wpłynie to znacząco na poprawę stanu zdrowia naszych mieszkańców. Co więcej zamontowanie stołu do gry w szachy przy altanie wpłynie zarówno na rozwój intelektualny młodszego pokolenia jak i integrację miedzypokoleniową, ponieważ znacząca część starszego pokolenia posiada umiejętności szachowe, które mogłaby przekazywać młodym. Realizacja ww. projektu znacząco poprawi atrakcyjność turystyczną naszej miejscowości stworzając miejsce spotkań dla wielu osób poprzez budowę altany oraz miejsca na grillowanie. Lokalizacja naszego projektu jest również korzystna ponieważ pozwoli rodzicom na odpoczynek podczas sprawowania opieki nad dziećmi, które będą bawić się na placu zabaw znajdującym się zaraz obok. Kolejnym plusem jest możliwość oglądania przez większe grupy młodzieży grającej na boisku sportowym znajdującym się naprzeciw. Ponadto będzie stanowił atrakcyjne miejsce odpoczynku dla turystów i sportowców którzy z dużą częstotliwością pokonują trasy których częścią są tereny Mostek oraz będzie miejscem spotkań corocznego pleneru malarskiego.

Przewidywane koszty projektu

Altana z miejscem na grilowanie- 15 000 zł Plantowanie i utwardzenie – 15 000 zł Ogrodzenie – 15 000 zł Stół to szachów – 3000 zł Oświetlenie (jedna lampa)- 4000 zł Dostawa i montaż zestawu orbitek pojedynczy- 4500 zł Dostawa i montaż zestawu biegacz podwójny- 8300 zł Dostawa i montaż wyciskanie siedząc podwójne- 9800 zł Dostawa i montaż zestawu wioślarz pojedynczy- 4400 zł Razem:79000 złotych

 

Warto przeczytać: Na co wydamy 400 tys zł? Mieszkańcy sami zadecydują

UM Stary Sącz

Komentarze

Komentarze (9)

 • 27 marca, 2015 o 9:08 am moskowiok

  pobożne życzenia chcę to widzieć ?

 • 28 marca, 2015 o 1:38 pm Romek

  Potrzebne chyba po to żeby Lejdi i koledzy mieli gdzie czas spędzać.

 • 28 marca, 2015 o 9:00 pm mochowianka

  I niby po co, juz dawno, kto madrzejszy z mlodych ludzi uciekl z Mostek. Tam juz prawie mlodych ludzi nie ma. No moze nie liczac Zulerki ze Szmaciarskiej

 • 11 kwietnia, 2015 o 10:17 am Szmaciarska

  Mochowianka kim ty jesteś żeby nazywać młodych ludzi ze Szmaciarskiej żulerka ? Widocznie nie znasz tych ludzi. Dobrze się zastanów zanim kolejny raz napiszesz takie coś. Jeśli masz problem przyjdz i powiedz to na Szmaciarskiej, dodam jeszcze że Szmaciarska rządzi !!! I od Leidego mi z daleka !

 • 12 kwietnia, 2015 o 8:35 pm Żulerka

  MOCHOWIANKA Jeśli ci się zdaje że jestem ci coś winien to podejdź Bliżej Ci PRZEWINĘ

 • 15 kwietnia, 2015 o 8:26 am Anonim

  Mostki to piękny teren , a tak słabo zagospodarowany . Niech się coś dzieje , jestem za!!!

 • 15 kwietnia, 2015 o 8:35 am Mieszkanka

  Mostki to piękny teren , a tak słabo zagospodarowany. Szkoda:) Ostatnio powstał tu plac i cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko Mostkowian !! Sporo rodzin z dziećmi, rowerzystów i biegaczy przewija się przez Mostki. Myślę,że to dobry pomysł!! Jestem za

 • 15 kwietnia, 2015 o 8:38 am Mieszkanka

  Mostki to piękny teren, niestety słabo zagospodarowany teren. Ostatnio powstał tu plac, który cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko Mostkowian!! Sporo rodzin z dziećmi , rowerzystów oraz biegaczy przewija się prze Mostki, dlatego myślę ,że to dobry pomysł. Jestem za!!

 • 16 kwietnia, 2015 o 7:14 pm anonim

  Wszyscy wymyslają tą SZMACIARSKĄ a wy inni to gdzie niby mieszkacie ?

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"