Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W połowie…chodnika czyli co z tym remontem na Sobieskiego?

Opublikowano: Wrzesień 20, 2015 o 3:01 pm   /   przez   /   komentarze (33)

Remont ulicy Sobieskiego w Starym Sączu budzi wiele pytań. Dziwny „twór” a’la skocznia na drodze i chodnik, który kończy się w połowie drzwi budynku mieszkaniowego. O co chodzi? Kto to projektował– Wasze pytania dosłownie zasypały naszą skrzynkę mailową.

Stare przysłowie mówi: Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Prace na ulicy Sobieskiego praktycznie dobiegły końca. Pozostanie jedynie wylanie nowego asfaltu, ale tylko od strony Rynku do słynnego wyniesienia. Na wiosnę, prace mają zostać wznowione, jak tylko będą fundusze. Ot własnie!

Czego się doczekaliśmy? Otóż..wypunktujmy…

Wyniesienie tarczy skrzyżowania w celu „uspokojenia ruchu” i ograniczenia prędkości w rejonie szkoły -tak to fachowo określają fachowcy. Według Was jest to „dziwny twór a’la skocznia”

 

Wymiany chodnika od Rynku (prawie) do połowy drzwi budynku mieszkalnego ( o tym w dalszej części)

 

Parkingu koło Kościoła (na ukończeniu)

 

Wymiany nawierzchni a raczej „wyrównanie” kocich łbów wzdłuż muru kościelnego ( prace, jakby stanęły w martwym punkcie)

 

Powróćmy jednak do tematu chodnika, który kończy na początku drzwi wejściowych do posesji. Właściciele są oburzeni tego typu stanem rzeczy.

 

Pomijam fakt, że dalsza część ulicy będzie remontowana ale chodnik mogli pociągnąć do granicy posesji choćby dlatego, że nie mamy gwarancji, iż wiosną ruszą dalsze prace przy ul. Sobieskiego. Obecnie mieszka tam moja mama i jest bardzo niezadowolona z tego faktu. Wygląda to po prostu brzydko-mówi Krzysztof, właściciel posesji- Prawdopodobnie zabrakło funduszy, ale dla mnie sprawa jest prosta! Znając powierzchnię chodników łatwo jest obliczyć koszty wymiany takiej nawierzchni. Taka inwestycja powinna być zrealizowana w 100% na całej długości ulicy Sobieskiego. Kompletnie nie rozumiem jak można zatrzymać się z wymianą chodnika w połowie drzwi wejściowych do budynku?

My też tego nie rozumiemy! A co na to włodarze Starego Sącza?

Prace będą kontynuowane w przyszłym roku jak znajdą się fundusze-usłyszeliśmy– Priorytetem jest bowiem wymiana chodnika na całej długości ulicy Sobieskiego. Prace zakończyły się w połowie budynku, bo na tyle wystarczyło pieniędzy i „projektant” zaprojektował, że chodniki będą się kończyć na takiej samej wysokości.

Fakt. Z jednej strony jest parking i chodnik ładnie go wykańcza, ale z drugiej strony mamy dom i chodnik, który kończy się….nijak!

Brak nam słów -podsumowują właściciele.

 

oprac. JF

 

 

 

Komentarze

Komentarze (33)

 • Wrzesień 20, 2015 o 3:39 pm waldus

  Kolejny dowód na brak dobrych gospodarzy rządzących w Gminie. Burmistrzowie robią łaskę, że pracują a my winniśmy milczeć i dziękować, że coś robią. Panowie musicie sobie uświadomić, że pracujecie za nasze pieniądze a nasze prawo jest zwracać uwagę, że pracujecie źle jeżeli nie robią tego radni, których wybieramy jako naszych przedstawicieli i którzy w naszym imieniu powinni pełnić kontrolę obywatelską nad Wami. Prawdopodobnie radni nie znają swojej roli. Rzeczywiście remont ul.Sobieskiego i Węgierskiej ośmiesza naszą Gminę w oczach ludzi, którzy na to patrzą.

 • Wrzesień 20, 2015 o 3:57 pm o~~

  Kto projektował? Kto robił kosztorys? Kto zatwierdził? Wiele pytań można jeszcze postawić. Jeżeli zajmuje się tak poważnymi inwestycjami osoba niekompetentna to niestety ….

 • Wrzesień 20, 2015 o 7:39 pm Anonim

  Brak mi słów. Kompletna bezmyslnosc. Sama bym sie niezle wkurzyla jakbym takie wejscie do domu miała. Makabra

 • Wrzesień 20, 2015 o 7:40 pm Anonim

  O żesz..no to teraz pokazali co potrafią.haha hahah. PADŁEM!

 • Wrzesień 20, 2015 o 7:48 pm Anonim

  cyt: „Wyniesienie tarczy skrzyżowania w celu „uspokojenia ruchu” i ograniczenia prędkości w rejonie szkoły -tak to fachowo określają fachowcy.” – Jacy fachowcy??? Fachowcy to nie zrobili takiego dziwactwa i postawili by znak o progu zwalniającym!! Nie dopuścili by też do tych dziur które są porobione przy odpływach z ulicy!!! Dzisiaj to jest istna masakra – deszcz wypłukał całą tą ziemię pomieszaną ze żwirem i są wielkie dziury, ulica jest wąska i żeby minąć się np. z autobusem trzeba trzymać się blisko krawężnika i można wjechać w taką dziurę.. ciekawe kto będzie oddawał za pokrzywione felgi, zniszczone opony czy urwane koła?!! Czy naprawdę nie ma nikogo kompetentnego kto by mądrze decydował, planował i pilnował całego wykonania dróg w naszym mieście?! Przecież to co się wyprawia od lat w sprawie dróg to jeden wielki bubel!!

 • Wrzesień 20, 2015 o 8:07 pm Remik

  Nie narzekajcie przecież nic takiego się nie stało. Jak będzie kasa to napewno w następnym roku dokonczą

 • Wrzesień 21, 2015 o 9:19 am Anonim

  Jasne, dokończa. Jak zwykle, Patrz jak źródełko wygląda. Chodniki zatrważające. Gdzie są Radni? Czemu nie interweniują, tylko jak się czyta ze apelują o jakies bzdety to głowa mała. Szachy na Orliku radny Śródmieścia -interpeluje, a co z wizytówką miasta? Nie zauważa?

 • Wrzesień 21, 2015 o 9:20 am Anonim

  Wszystko jest po łebkach robione. Co z tego ze sie robi,. Ważne jak się robi. A te inwestycje mają wiele do zarzucenia. Wybiera sie najtansze oferty, nie patrzac na jakosc. To jest przerazające. Niech sie władza opamięta. Żródełko zrobili a teraz beda poprawiac z naszych pieniedzy bo nie było nikogo zeby przypilnowal naprawy pogwaranacyjne. Kto to odbiera, te inwestycje? Ludzie, wyrzucacie pieniadze w bloto. I nie zasłaniajcie sie inwetycjami ze COS sie robi. Ważne JAK sie robi!

 • Wrzesień 21, 2015 o 9:24 am ola

  Zgadza sie, Radni pobierają nie małe pieniądze. http://www.starosadeckie.info/polityka/radni-przewodniczacy-i-soltysi-na-diecie-a-wiec-ile-zarabiaja/
  a tak naprawdę jak interpelują? Poziom ŻENUJĄCY!

 • Wrzesień 21, 2015 o 9:25 am jaga, baba jaga

  ja bym tam jednemu i drugiemu burmistrzowi chodnik przed domem ułozyła. Zobaczymy co by powiedzieli. Że za rok się dokończy, jak beda pieniadze oczywiscie. Żenujące

 • Wrzesień 21, 2015 o 9:28 am zniesmaczony starosadeczanin

  Kto odbiera te prace? Jedni mogą miec podjazd zrobiony, jak np pan Radny z Gołkowic, asfalt pięknie wylany (tak przy okazji, się zrobiło, a co tam! ) a tu…? w połowie drzwi wejsciowych. Co to kategoryzujemy ludzi? Jednemu asfalt wylewamy a drugiemu pół chodnika dajemy?

 • Wrzesień 21, 2015 o 10:33 am kolejarz-

  Ta bylejakość po czasach Mariana Cyconia bo za jego czasów powstał słynny chodnik do żródełka św.Kingi.Chwalba i pycha.

 • Wrzesień 21, 2015 o 11:27 am z parafii Gołk.

  tak nawiasem mówiąc po co było wymieniać dobrą kostkę ,z resztą niedawno układaną ;chyba po to by wyrzucić pieniądze w błoto tak jakby nie było juz co do zrobienia gdzie indziej ale jak zrobione to widać po komentarzach i po tym zjeżdzie do tzw.przedszkola w Gołkowicach .WSTYD burmistrzu, radni GPW na czele z panem Zychem .Głosujcie na niego to sobie jeszcze nie jedną sprawę załatwi a my podatnicy za to zapłacimy .LUDZIE składali się na wykup pól na tzw. plebańskie a tu proszę poszło ponoć za grosze

 • Wrzesień 21, 2015 o 11:39 am krzysiek

  Główna ulica, a wygląda jak tor przeszkód: zapadnięte studzienki, wystające krawężniki przy wyjazdach z bocznych uliczek, a teraz to „coś” z kostki na srodku… Uspokojenie ruchu? przecież tam sie jeździ spokojnie, do tego jest ograniczenie do 40km/h.

 • Wrzesień 21, 2015 o 2:50 pm HejterFifek

  Masakra ludzie! w tym Starym Sączu same zrzędy żyją? Czy ktoś może nie rozumie co tu napisane – że nie ma kasy zrobili tyle ile się dało i że zrobią w następnym terminie ? Kur….. ja bym chciał mieć taki asfalt jaki tam będzie przed domem czy takie chodniki – nie mam bo mnie nie stać – to co taki ze mnie chu**** gospodarz? Po co te ataki bez podstawy. Bez jaj, robię na ile mnie stać i nie marudzę jak tu. Kur*** ludzie! Ważne, że coś robią – mało to inwestycji w gminie?! Zróbcie zrzutkę jak Wam mało inwestycji i dokończcie ją za urzędasów – jak będą mieli kasę to pewnie to zakończą jak nie to wtedy marudźcie a nie teraz!. Nie rozumiem tego hejtu na tym portalu. Zawsze jak się coś robi najpierw jest syf – więc dziury będą w asfalcie starym – napisali że będzie nowy – zaczekać trzeba!. Wszyscy uważają, że są tu anonimowi i mogą piep***** co się da i na kogo się da – jakaś paranoja – wszystkich tu interesuje wszystko tylko na siebie nie popatrzą. Do roboty a nie siedzieć na tym portalu i pier**** głupoty!. A mówią, że to wymodlona społeczność… to się nazywa schizofrenia?! A jak się nie podoba to brać udział w wyborach i samemu kandydować ciekawe czy się komuś to spodoba i ile „dobra” zrobi dla nas – a ten portal to tylko szuka jakiś temacików aby ludzie mieli o czym pisać, zwłaszcza Ci co lubią tu marudzić. Spadam szkoda czasu na te pierdoły.

 • Wrzesień 21, 2015 o 2:54 pm Anonim

  Koles to nie chodzi o to co robią tylko jak robią. Kto to projektowal. Wlasicicele mają pretensje ze nie zakonczylo się chodnika wczesniej. Przed domem. Bo jak nie ma kasy to nie ma. Krótko i na temat. Ale ten co to projektowal to koszmar!

 • Wrzesień 21, 2015 o 3:09 pm MMMMM

  Skoro nie ma kasy to nie należAło wogóle ruszać ul, Sobieskoego bo wymiana chodników dobrych na nowe niczego nie zmienia za wyjątkiem nabicia komuś kieszeni. Dziwię się że powiat partycypuje w taką partyzantkę.

 • Wrzesień 21, 2015 o 5:16 pm pic

  Dobry chodnik wymieniany na dobry .nie wiedzieli że kasy braknie ? do bramy mogli zrobić ten nowy chodnik :)))

 • Wrzesień 21, 2015 o 5:31 pm Starosądeczanin

  Drodzy Państwo,Nie rozumie po co się żołądkować.Jeśli uznajemy że Lelek nie nadaje się na burmistrza to zebrać podpisy pod referendum odwoławcze i dać mu odpocząć Nikt z nim ślubu nie brał.Miłego dnia.

 • Wrzesień 21, 2015 o 8:13 pm Janek

  Jeśli nadal będzie uprawiać taką partyzantkę, to jest to bardzo prawdopodobny scenariusz, chyba że powtórzy słynną ucieczkę _ zaginięcie jak już kiedyś za Cyconia.

 • Wrzesień 22, 2015 o 11:53 am arturss

  stary sącz chce dorównać nowemu:) pocięte ulice faja odwalona byle jak i naodpie**** tak rządzi nasz koślawy burmistrz. Sobieskiego to faja jakich wiele w bryjowie poczekajmy na wegierską ile wytrzyma może rok i kanałki pójdą w dół ale to będzie specjalny zamiar dla bezpieczeństwa. Idioci już sami nie wiedzą gdzie kłaść tą kostkę która jest śliska brawo dla władz brawo. Potem będą sobie nagrody wręczać w gównianym kinie które zrobili dla siebie

 • Wrzesień 22, 2015 o 1:08 pm edwardo

  Gówniarzu, jak twój ojciec i dziadek pradziadek stał pod lipą prosząc o prace .Za 12 godzin zarobił za kilo cukru i 0,5 kg słoniny.Czy TY wiesz co to są cepy i kosa wyprostowana.JAk masz dobrze to korzystaj dorobku przodków .Młyny Boże mielą powoli ale dokładnie.

 • Wrzesień 22, 2015 o 7:46 pm kamila

  Dobrze napisane! Najłatwiej krytykować, zamiast się cieszyć, że się tyle robi. Głupie ludzie…

 • Wrzesień 22, 2015 o 8:02 pm mama

  Nieprawda! Bardzo dobrze, ze jest próg zwalniający, niewielu kierowców przestrzega ograniczenia do 40km/h.

 • Wrzesień 22, 2015 o 10:42 pm Anonim

  Sam słyszałem jak Burmistrz powiedział na zebraniu,że chodnik z granitu będzie do koscioła bo dalej stary jest dobry. to nie brak pieniędzy, tak miało być

 • Wrzesień 23, 2015 o 6:19 am platformiak

  W nagrodę z te starania dać poprzedniemu i obecnym burmistrzom po złotej kostce brukowe w nagrodę

 • Wrzesień 24, 2015 o 7:16 am marian

  No pewnie że tylko do kościoła zrobili dla czarnych taka mała wioska a 3 kościoły masakra

 • Wrzesień 24, 2015 o 2:18 pm marian

  cos cie boli wiesniaku

 • Wrzesień 25, 2015 o 11:41 am edwardo

  Marian-tak jestem ze wsi bo mieszkam w Bryjowie .Młodziku 40,50 lat temu to ulicami Starego Sącza krowy pędzono krowy nad Dunajec na Wielki Wygon.Obecnie zrobili się takimi wielkim mieszczuchami w Starym Sączu.Nie rób z siebie takiego ‚pana’,bo ci z historycznie słoma z butów słoma wyłazi,a dowodzie masz cepy i furę gnoja.

 • Wrzesień 27, 2015 o 1:07 am marian

  jesteś chorym człowiekiem i tyle 🙂 kogo obchodzi co się działo 50lat temu czy robiłeś sobie domki z gnoju czy bawiłeś się cepem. Co to ma spólnego z fają jaka jest robiona za konkretne pieniądze????

 • Wrzesień 27, 2015 o 11:20 am arturss

  Wiesz tylko były klasy społeczne że ty bawiłeś się gównem w dzieciństwie to trudno że ktoś od ciebie za słoninę pracował 12godzin też ludzie mają to w dupie.

 • Październik 13, 2015 o 4:01 pm edwardo

  Marian & Adrian -mówiąc Waszym językiem oraz rozumowaniem, to mnie walą Wasze problemy .Tak naprawdę biorąc przykład z Ameryki Północnej należałby w tym słynnym Bryjowie wyburzyć 75 procent tych starych bud z kamienia i drewna .Jest to żadna spuscizna cywilizacyjna .W tych szopach robiących za zabytki jest zero wygód {ekologia,ocieplenie,woda itd.].MAMY 21 Wiek a Wy Mądrole chcecie żyć w średniowieczu z kocimi łbami i otoczkami na ulicach.

 • Listopad 8, 2015 o 1:43 pm Thor

  I tu mój przedmówca ma rację nie należało takiej partyzantki robić ale jakość wykonanego chodnika daje wiele do życzenia jak by firma wykonawczą ułożyła mi koło domu taki chodnik porostu bym nie zapłacił poczekal aż poprawiom swoje błędy

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a