Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Starym Sączu debatowali o wodzie. Jedni chcą szukać oszczędności a inni dziękują

Opublikowano: 31 grudnia, 2021 o 11:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

Ostatnią w tym roku sesję Rady Miejskiej Starego Sącza zdominował temat dopłat do wody i ścieków dla mieszkańców. Już nawet podwyżki diet dla radnych nie wywołały żadnej dyskusji.

Od stycznia 2022 zapłacimy więcej za wodę. Radni uchwalili niższe dopłaty (o blisko 70 gr do każdego metra sześciennego dostarczonej wody i ścieków). Reasumując do każdego metra sześciennego gmina dopłaci nam 1,08 gr.

Poniżej szczegółowe wyliczenia od stycznia a potem od kwietnia 2022 roku.

Oczywiście temat wody wywołał dyskusję. Radna Maria Tokarczyk zwróciła się do burmistrza o konkretne wyliczenia. Chciała także poszukać oszczędności w budżecie i zachować dopłaty.

Posłuchaj radnej Tokarczyk

Z kolei wiceprzewodniczący Rady Miejskiej podziękował burmistrzowi za dopłaty („niższe, bo niższe ale są”) i zwrócił się do radnej Tokarczyk, że może trzeba zabrać dopłaty na autobusy to wtedy znajdą się oszczędności.

-Chciałbym panie burmistrzu podziękować za dopłaty –mówił radny Szczepaniak –oczywiście są mniejsze, ale ważne, że są.

Posłuchaj radnego Szczepaniaka

Na te słowa oburzył się radny Marian Potoniec, który zwrócił się do radnego Szczepaniaka o kulturę wypowiedzi a do przewodniczącego rady Miejskiej o reagowanie na wystąpienia radnych z Gminnego Porozumienia Wyborczego.

Posłuchaj radnego Potońca

Jak głosowali radni?

Za obniżeniem dopłat byli: Dziedzic Julia, Golonka Zofia, Gryźlak Grzegorz, Łomnicka Elżbieta, Myjak Andrzej, Sobczak Jerzy, Stawiarski Andrzej, Szczepaniak Sławiomir, Sznajder Magdalena, Tokarczyk Jan, Zięba Ewa.

Przeciw byli: Marmuszewska Maria, Rams Robert, Skalski Grzegorz, Szewczyk Lidia, Świtecki Jan, Tokarczyk Małgorzata

Od głosu wstrzymali się: Potoniec Marian

Nieobecni: Faron Grzegorz, Zych Andrzej

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a