Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Starym Sączu nie będzie imigrantów. Przynajmniej na razie

Opublikowano: 14 października, 2015 o 7:12 am   /   przez   /   komentarze (4)

Kandydaci partii KORWiN nie kryją swoich surowych poglądów względem polityki imigracyjnej.

Piotr Sułkowski, jeden z kandydatów na liście KORWiN  twierdzi, że Sądecczyzna boryka się już z problemem mniejszości narodowej, która „nie chce się zasymilować i w większości nie pracuje”. I patrząc z niepokojem na obecną sytuację w kraju, postanowił wysłać pismo do burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka z zapytaniem:

-Czy do Starego Sącza zostaną sprowadzeni imigranci?
– Jeśli tak to ile?
– Czy istnieje plan ich przyjęcia?
– Czy są jakieś naciski „z góry” w tym kierunku?
– Czy i jaką pomoc będą otrzymywać ze środków publicznych?

Oto odpowiedź jaką otrzymał od samego burmistrza: Cytujemy:

” W związku z Pana zapytaniem dotyczącym przyjęcia przez Gminę Stary Sącz uchodźców, uprzejmie informuję że obecnie nie planujemy przyjęcia uchodźców a także nie dysonujemy obiektami, które można by do tego celu wykorzystać. Nie odnotowaliśmy żadnych nacisków ” z góry”, nie rozpatrujemy również sprawy dotyczącej udzielenia pomocy ze środków publicznych dla uchodźców”.

Czy taka odpowiedź rozwiała Wasze wątpliwości? Informowaliśmy Was również o nowych mieszkaniach socjalnych, które powstaną w OPS-ie na ulicy Batorego. Nowa siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej mieścić się będzie w byłym Komisariacie na 11 Listopada. Jednak dobrze wiemy, że takich mieszkań w Gminie jak na lekarstwo i z pewnością zostaną one przekazane mieszkańcom.

 

Komentarze

Komentarze (4)

 • 14 października, 2015 o 9:05 am Starosądeczanin

  A do Skrudziny nie ma planów ?

 • 14 października, 2015 o 9:40 am AM!

  A czy parafie na terenie gminy Stary Sącz planują przyjąć uchodźców. Papież Franciszek apelował w tej sprawie do duchowieństwa ???

 • 14 października, 2015 o 10:37 am marian

  Parafie to przyjmują ale kaske to się liczy dla tych ….

 • 18 października, 2015 o 5:43 pm Jan Kelew

  Od decyzji Kazimierza Wielkiego chroniącej bezpieczeństwa i interesów Żydów, Królestwo Polskie stało się przystanią bezpieczeństwa ludów semickich wygnanych z całej Europy. Jaki mamy tego efekt? Mamy ” polskie obozy zagłady” mamy ” marzec ,68 „Aron Szechter, Icek Dikman, Berele Lewartow,. Kazimierzu wielki cóżże uczyniłeś?

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"