Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Starym Sączu zakwitły Pola Nadziei. Rekord pobity!

Opublikowano: Kwiecień 1, 2019 o 7:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Chciałbym żyć tak, jak wybrałem. Nie wbrew chorobie, ale pomimo niej.” – słowa ks. Jana Kaczkowskiego były główną myślą tegorocznej akcji charytatywnej Pola Nadziei. W Starym Sączu mieszkańcy kolejny raz okazali wsparcie dla Sądeckiego Hospicjum. Do puszek trafiło o 995 złotych więcej niż w roku ubiegłym.

Zebraliśmy 7.791,63 zł, to jest o tysiąc złotych więcej niż rok temu.  Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy rozumieją i wspierają osoby chore i cierpiące. Dziękujemy wolontariuszom i harcerzom za pomoc podczas zbiórki pieniędzy. Cieszy nas również, że z roku na rok przybywa uczniów, którzy pragną poświęcić swój czas i nieść pomoc potrzebującym -mówią koordynatorzy całej akcji.

W tym roku w Polach Nadziei brało udział 37 wolontariuszy i 20 harcerzy. Byli to harcerze ZHP 5 NDH SOKOŁY przy Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu pod opieką p.Wiesława Warcholaka, wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu pod opieką p.Małgorzaty Koszyk, wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu pod opieką p.Dominiki Olech i p.Justyny Sowińskiej oraz wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu pod opieką p.Teresy Szewczyk i p.Małgorzaty Jawor. Wspólnie z uczniami starosądeckich szkół kwestowały również: p.Beata Kaliciecka – wolontariuszka Sądeckiego Hospicjum, p.Kamila Rams i p.Justyna Plata – pielęgniarki z Sądeckiego Hospicjum.

Słowa podziękowania kierujemy w stronę księży proboszczów naszych parafii, którzy zachęcali wiernych do wspierania Sądeckiego Hospicjum.
Cieszymy się, że idea wolontariatu i ruchu hospicyjnego znajduje oddźwięk wśród mieszkańców Starego Sącza.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a