Wydarzenia

Weź długopis na wybory! Sprawdź dlaczego

Opublikowano: 6 maja, 2015 o 8:22 am   /   przez   /   komentarze (3)

Na jednym z portali społecznościowych powstał profil „Weź swój długopis na wybory”. 97 tysięcy osób polubiło to „wydarzenie” Sprawdzamy dlaczego? Co jest niezwykłego w zabraniu długopisu na wybory, skoro w sztabach wyborczych jest ich pełno?

„10,5 zł – tylko tyle potrzeba, aby sfałszować wybory w jednej komisji obwodowej. Bo właśnie za 10,5 zł można w sklepach internetowych kupić długopis wypełniony tuszem, który znika z kartki w kilka godzin po jej zapisaniu. Co ciekawe, w ostatnich dniach nastąpił wysyp ofert sprzedaży takich długopisów w popularnym polskim serwisie aukcyjnym. Czyżby sprzedawcy poczuli, że popyt rośnie?
Długopis to niby drobny przedmiot – ale w procesie wyborczym posiadający kluczowe znaczenie. Pokazały to chociażby ostatnie wybory samorządowe, gdzie w niektórych komisjach rozłożono długopisy z bardzo mocnym i rozlewającym się tuszem. W efekcie – ponieważ karty wyborcze miały kształt książeczek – tusz ze znaku X postawionego na jednej ze stron w jednej z kratek, przebijał także na inne. I podczas liczenia, wiele takich głosów komisje uznały za nieważne.
Zaznaczam – nie twierdzę, że podczas polskich wyborów dochodzi do jakieś odgórnie skoordynowanej akcji fałszowania. Na pewno mają jednak miejsce nieprawidłowości. Teoretycznie, o uczciwość wyborów powinny zadbać organy państwa, ale zbytnio się do tego zadania nie przykładają. Dlatego to sami wyborcy powinni zrobić, co w swojej mocy, aby uczciwość głosowania zapewnić.
I jednym z prostych sposobów jest wzięcie ze sobą własnego długopisu. Oczywiście, wszelkich patologii to nie powstrzyma, ale przynajmniej – głosując swoim długopisem – będziemy mieli pewność, że nasz głos nagle nie zniknie z karty. Albo, że nasz X nie rozleje się nagle po kilku innych kartach (tak, wiem, że teraz będzie tylko jedna karta, ale przecież trafiają one do wspólnej urny, gdzie „dziwny” tusz także może swoje robić) i nie poplami ich, dając komisji pretekst do dziwnych decyzji.

Weźmy swoje własne, sprawdzone długopisy, idąc zagłosować 10 maja.

 

 

źródło: https://www.facebook.com/events/634106980054031/

 

Komentarze

Komentarze (3)

  • 6 maja, 2015 o 8:52 am Anonim

    Psychoza i Spisek ….

  • 6 maja, 2015 o 1:56 pm maniak

    A ci z prawej niech ustawia pod lokalami korpus obrony wyborów, bo mężowie zaufania się nie sprawdzili i liczą deklaracje swoich jak liczba inna niż w komunikacie komisji znaczy sfałszowane.

  • 7 maja, 2015 o 8:55 am Tomek

    Szanowna Redakcjo….. zalecam spacer po świeżym powietrzu, bo widzę oznaki zaczadzenia teoriami spiskowymi.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"