Wydarzenia

Wiatr słabnie ale może powrócić

Opublikowano: 11 stycznia, 2015 o 8:30 am   /   przez   /   komentarze (0)

Silny wiatr, który szalał tej nocy powalił w regionie drzewa i uszkodził linie energetyczne. Przerwę w dostawie energii elektrycznej odnotowano w Młynne, Laskowa, Jaworzna, Kamionka Mała, Rupniów, Tymbark Góry 2, Marcinkowice, Klęczany, Rdziostów,Rożnowie i Bartkowej. Najwięcej miejscowości bez prądu jest w powiecie bocheńskim.

W statystykach sądeckich strażackich jak na razie nie odnotowano zwiększonej liczby interwencji. Do godzin południowych w niedzielę 11 stycznia zanotowano  trzy interwencje związane z usuwaniem powalonych drzew. W niedzielę w nocy w Lipnicy Wielkiej oraz przed południem w  Krynicy Zdroju na ulicy  Zdrojowej oraz Łabowej.  W Krynicy Zdroju  drzewo długości ok 12 m spadło na drogę  i chodnik blokując ruch w obydwu kierunkach. Niewielkie gałęzie spadły też na zatrzymujący się samochód zarysowując  karoserię. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia  oraz  pocięciu przy użyciu pilarki łańcuchowej pnia i większych gałęzi  drzewa na mniejsze kawałki.  Pocięte drzewo  usunięto  i zabezpieczono  przed obsunięciem poza obręb chodnika i jezdni.Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas silnych wiatrów.

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał ostrzeżenia na najbliższe godziny dla małopolski, jednak Polscy Łowcy Burz prognozują wzrost prędkości wiatru z kierunków zachodnich. Jego prędkość w porywach może osiągać 90-100 km/h, a na Wybrzeżu 100-110 km/h . Wysoko w górach wiatr może znacząco przekraczać prędkość 110 km/h.

Możliwe skutki: Połamane konary drzew, zerwane linie energetyczne, przerwy w dostawach energii elektrycznej i innych mediów, utrudnienia komunikacyjne i uszkodzenia budynków.

Ostrzeżenie ma ważność od dzisiaj (10 stycznia) godzina 09.00 do dnia jutrzejszego(12 stycznia) do godziny 01.00 w nocy.

źródło: lowcyburz.pl, PSP Nowy Sącz

fot  PSP Nowy Sącz, OSP Stary Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"