Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wielka radość w Moszczenicy. Uczniowie mają nową salę gimnastyczną

Opublikowano: Styczeń 9, 2019 o 8:19 am   /   przez   /   komentarze (0)

Szkoła Podstawowa im Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Moszczenicy Niżnej (gmina Stary Sącz) wzbogaciła się o nową salę gimnastyczną dla swoich uczniów. 8 stycznia 2019 roku odbyło się jej oficjalne otwarcie. Salę gimnastyczną wybudował Zakład Usługowy Instalacji Sanitarnej, C.O. i gaz Marcin Pietruszka, z siedzibą w Brzeznej. Całkowity koszt inwestycji to 1 962 524,32 zł. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w kwocie 990 000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostała kwota to wkład własny z budżetu Gminy. 

W uroczystości wzięli udział, poseł na Sejm Andrzej Czerwiński, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, radni obecnej i przeszłej kadencji, rodzina patrona szkoły ks. prałata płk. Tadeusza Dłubacza, burmistrzowie Jacek Lelek i Kazimierz Gizicki, kierownik Referatu Przygotowania Inwestycji i pracownicy referatu, Stanisław Pasoń,dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i oczywiście cała uczniowska społeczność. List gratulacyjny od marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego odczytał radny Semiku Województwa Małopolskiego Piotr Lachowicz. Gratulacje i podziękowania przeplatały się z częścią artystyczną przygotowana przez szkolny dziecięcy zespół regionalny prowadzony przez panią Monikę Wójcik i Dominika Baziaka.

Najbardziej z nowego obiektu radowali się uczniowie, którzy złożyli przysięgę w duchu olimpijskim obiecując, że będą brać udział w zawodach sportowych szanując i przestrzegając zasad, które im przyświecają, w duchu sportu na chwałę sportu i honoru swoich drużyn.

Radości nie kryje dyrektor placówki Barbara Baziak. Posłuchaj.

 

Posłuchaj także burmistrza Jacka Lelka:

 

 

 

Etap budowy/archiwum/

lipiec 2017 rok

 

 

Otwarcie sali sportowej

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a