Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wieża widokowa na Górze Modyń już dostępna dla turystów

Opublikowano: 5 lipca, 2021 o 8:38 am   /   przez   /   komentarze (0)

Można już podziwiać widoki ze szczytu wieży widokowej na Modyni!

30 czerwca odbył się odbiór robót. Na jednym z najwyższych szczytów Beskidu Wyspowego powstała okazała budowla z platformą widokową, z której rozpościera się piękny widok na malownicze pasma Beskidów, Pienin oraz Tatr. Wykonawcą budowli było Przedsiębiorstwo Budowlane „ESBUD” z Ochotnicy Dolnej, a wartość robót wyniosła blisko 728 tys. zł.

Należy zaznaczyć, że pomimo ponad miesięcznego opóźnienia spowodowanego dłuższym niż zwykle okresem zimowym, termin zakończenia robót został dotrzymany. Budowa obiektu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach naboru przeprowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Brama Beskidu, a także z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja została również wsparta finansowo przez Gminę Kamienica i Gminę Łukowica, gdyż Modyń stanowi punkt styczny tych trzech gmin. Pozostała kwota stanowi wkład własny Gminy Łącko.

Teraz, dzięki tak wspaniałemu, ponad 27-metrowemu obiektowi, „Góra Zakochanych” stanie się jedną z najchętniej odwiedzanych destynacji turystycznych w regionie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Odkryj Beskid Wyspowy wykonane przez Pana Rafała Węgrzyna./UG Łącko

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a